KarasuSiyaset

Ülker’den adaylık açıklaması

Ülker’den adaylık açıklaması

Uğur Büyük’ün CHP Karasu İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklamasının ardından Metin Ülker’de aday olduğunu açıkladı. CHP Karasu İlçe Teşkilatı’nda yapılan toplantıda açıklamada bulunan Metin Ülker, “Yerel seçimlere hazırlanmak istiyoruz ve iddialıyız” dedi.

İkili oynadığımı düşünmeyin

CHP Karasu İlçe Başkanlığı’nın adayları belli oldu. Uğur Büyük’ün adaylığını açıklamasının ardından Cuma günü CHP Karasu İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen toplantıda Metin Ülker’de dört yıl boyunda ilçe yönetiminde yer aldığını ve şimdide ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Basın açıklaması öncesi konuşma gerçekleştiren CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Metin abiye yaklaşık dört yıllık süreç içerisinde bana yoldaşlık ettiği için çok teşekkür ediyorum. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Yüreğinin temizliğine inanıyorum. Ben onun yüreğinin temizliğine o kadar inanıyorum ki hiçbir zaman kötü niyetli, art niyetli biri olmadığını biliyorum. İkili oynadığımı düşünmeyin. Burası kimseye babasından kalmadı, kimsede evladına bırakmayacak” dedi.

Burası vatandaşın evi

Açıklamasına devam eden Süt, “Burası Cumhuriyet Halk Partisi, burası vatandaşın evi. Dolayısıyla biz burada bayrak yarışı yapan insanlarız. Bazen yoruluruz geri çekiliriz. Bazen enerjimizi toplarız bir adım öne geçeriz. Bende bu noktada biraz dinlenmeyi tercih ediyorum. Kararıma saygı duyacağınızı tahmin ediyorum. Bir kırgınlık bir küskünlük bir başarısızlık var diye bıraktığımı asla düşünmeyin. Bir yerden başlamak lazım ekiplerin gençleşmesi lazım bu noktada da yeni arkadaşların yeni yüzlerin gelmesi lazım. Metin abinin ben kişiliğine teminat verebilirim. Kendisine tekrar çıktığı yolda başarılar diliyorum. Seçimi kazanması halinde sonuna kadar, gece gündüz demeden çağırmasa bile arkasında olacağımı her gittiği yerde partimizi temsil edeceğime söz veriyorum ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Barışı sağlamak için çalıştık

Başkan Aykut Süt’ün konuşmasının ardından adaylığını açıklayan CHP Karasu İlçe Başkan Adayı Metin Ülker, “Mevcut Başkan Aykut Süt yönetiminde dört yıl boyunca gururla ilçe yönetiminde yer aldım. Emek, çalışma, görev disiplini dahilinde her şeyin içerisinde bulundum. Parti içinde barışı sağlamak için elimizden geleni yaptık. Ben sizin desteklerinizle buradayım. Dört yıl boyunca sağladığımız parti içi barışı en üst noktaya taşıyacak yerel seçimlere partimiz adına mücadele edecek Cumhuriyet’in ve Atatürk’ün evlatlarını ön plana alan insanlara doğru zamanda doğru dili kullanarak mart ayında yapılacak yerel seçimleri kazanacak bir kadroyla, sizlerle yürümek istiyorum. Bu nedenle CHP Karasu İlçe Başkanlığı’na adayım” şeklinde konuştu.

Elimden geleni yapacağım

Konuşmasına devam eden CHP Karasu İlçe Başkan Adayı Metin Ülker, “Dört yıl önce göreve seçildiğimizden bir süre sonra pandemi ile karşılaştık. Pandemi sürecinde başkanımızla ve yönetimdeki vatandaşlarımızla çalışmalar gerçekleştirdik. Köylere, mahallelerimize her türlü destekte bulunduk. Esnaf odasında yönetim kurulu üyesiyim. Deprem döneminde esnaf odası yönetimindeki arkadaşlarla çalışmalarda bulunduk. Maraş’ta Hatay’da aşevi kurarak yardım çalışmaları yaptık. Kendimi fazla anlatmama gerek yok. Mücadeleci olduğumu ve çalışmayı sevdiğimi biliyorsunuz. Başarılı olmak için elimden geleni yapacağımı biliyorsunuz. Yerel seçimlere hazırlanmak istiyoruz ve iddialıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’ne tekrar Karasu Belediyesi’ni kazandırmak istiyoruz. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Herkes için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Süt, “Çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum” dedi.
Metin Ülker, CHP Karasu İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.