EğitimKarasu

Turhan’dan öğretmenlere uyum semineri

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, bu sene Karasu’da ilk defa görev yapacak olan öğretmenlerle Karasu İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Çetin Turhan, “Geçen yıl yaptığımız uyum seminerinden fazlasıyla verim aldık. Bu yıl da hedefimiz aynı verimi alabilmek” diye konuştu.

 

GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu’ya yeni atanan öğretmenlerle bir araya gelerek uyum semineri verdi. Çetin Turhan, “Bu seminerimizin amacı ilçemize yeni gelen öğretmen arkadaşlarımıza ilçemizi tanıtırken aynı zamanda da taleplerini dinleyebilmek” dedi. Turhan, “Şu ana kadar ilçemizde birçok projeye imza attık. Bunu yaparken en büyük destekçimiz siz değerli öğretmenlerimiz oldu” dedi. Müdür Turhan, “Bu eğitim öğretim yılında da sizlerle birlikte güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

TURHAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Öğretmenlerin sırasıyla kendini tanıttığı seminerde eğlenceli anlar da yaşandı. Şırnak’tan bir anısını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Turhan, “Çok zor zamanlardan geçtik. Rabbim vatanımızın bölünmez bütünlüğüne zeval vermesin” dedi. Öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Özel Büro Birimi’ni de tanıtan Turhan, “Özel Büro Birimi direkt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı bir birim. Birçok çalışmamızın altyapısı bu birim tarafından atılıyor. Sizlerin de bir çalışması olduğunda birim sorumlumuz Fatma Betül Gökhan ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır” dedi.

 

BİRÇOK AÇIDAN BÜYÜK OLANAKLAR

İlk defa böyle bir toplantıyla karşılaştıklarını söyleyen öğretmenler ise durumdan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Orhan Bülbül, “İlçemiz coğrafi, sosya-kültürel ve ekonomik açıdan büyük olanaklar sağlamakta. İlerleyen günlerde bu olanakların nimetlerini göreceğinize inanıyorum” dedi. 25 yıldır Karasu’da görev yaptığını dile getiren Bülbül, “Karasu’da deneyimli bir öğretmen olarak söylemeliyim ki buraya ilk tayin olduğumda birkaç yıl kalıp tayin isterim diye düşünürken yıllarımı buraya adayarak geçirdim. İnanıyorum ki içinizde benim gibi uzun yıllar burada görev yapacak öğretmenlerimiz çıkacak” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)