Kocaali

Tüm imkanlar seferber

 

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım bir dizi inceleme ziyaretlerde bulunmak üzere Kocaali’ye geldi. Geçtiğimiz ay meydana gelen sel felaketinde hasar alan Alandere ve Demiraçma Mahallelerini ziyaret eden Vali Kaldırım yaraların sarılması ve yeni felaketlere mahal verilmemesi için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

 

SEL BÖLGESİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım düzenlenen bir günlük program kapsamında geçtiğimiz hafta içi Kocaali’ye geldi. Ziyaretinin büyük bölümünü geçtiğimiz ay meydana gelen sel felaketinden etkilenen bölgelere ayıran Vali Çetin Oktay Kaldırım Alandere ve Demiraçma Mahallelerini ziyaret etti. Riskli bölgelerde incelemelerde bulunarak felaketin ardından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Kaldırım ayrıca esnaf ve vatandaşlarla da bir araya geldi. Mahalle merkezlerinde vatandaşlarla birebir görüşen Kaldırım vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyerek ilgili birimlere talimat verdi. Felakete neden olan bölgelerde temizlik ve genişletme çalışması yapılmasının önemli olduğuna dikkat çeken Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım sel felaketi ile oluşan hasarın telafi edilmesi, hasar gören bölgelerin onarılması ve yeni felaketlere mahal verilmemesi için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Özellikle sele neden olan derelerin ıslahı konusunda önemli çalışalar yapılacağını söyledi.

SEBZE TOPLADI

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım selden zarar gören mahallelerdeki inceleme ve ziyaretlerinin ardından ilçe merkezinde bir ziyaret daha gerçekleştirdi. Kocaali İlçe Tarım Müdürlüğü ve Kocaali İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen Bugünün Çocukları Tarımın Geleceği Projesi kapsamında Yalı Mahallesi’nde yaklaşık 3000 metrekarelik alan üzerinde hazırlanan proje bahçesini ziyaret etti. İlçe Tarım Müdürü Burak Bilgin ve Gençlik Spor Müdürü Ramazan Doğanay’dan proje ile ilgili bilgi alan Vali Kaldırım, projeye katılan çocuklarla birlikte bahçeden organik ürün topladı. Gençlerin teknoloji bağımlılığından uzaklaştırılıp ilgi alanlarının doğa ve tarıma yönlendirilmesi açısından önemli bir proje olduğuna vurgu yapan Vali Kaldırım proje sahiplerine teşekkür etti. Kaldırım’a Kocaali Ziyaretinde Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir’in yanı sıra ilgili kurum amirleri eşlik etti.