Fısıltı Gazetesi

Hastaneler doldu

Yaz aylarında yaşanan nüfus yoğunluğu en çok hastanede hissediliyor. Acil Servis’te sıra beklemek istemeyen vatandaşlar Kocaali Devlet Hastanesi’ne gidiyor. Ancak kısa bir süre sonunda Kocaali’yi keşfedenlerin sayısında da ciddi bir artış oldu. Bu şekilde Kocaali’ye gidenlerden birçoğu da uzun süre sırada beklemek durumunda kalıyor. Yakında Karasu’da sıra beklemek istemeyenler Ferizli’ye yönelmeye başlar. Demedi demeyin.

 

Sinekle mücadele

Karasu’da özellikle köylerden Kurban Bayramı öncesinden başlayan sinek yoğunluğu biraz geçtiğimiz günlerde kontrol altına alındı. Karasu Belediyesi ekipleri birden patlayan sinek yoğunluğu ile mücadele ederken şikayet aldı. Bu alandaki çalışmalar meyvelerini vermeye başladı ve netice olarak hayat normale döndü.

 

Su baskınları

Hafta sonu yaşanan etkili sağanak yağışla birlikte pek çok yere yıldırım düştü. Gece bastıran sağanak yağış, işyerlerini su basmasına neden oldu. Ancak temelde su basmasına tıkanmış yağmur suyu kanallarının ve rögarların neden olduğu iddia edildi. Dükkanını su basan vatandaşlar sosyal medya paylaşımlarında ilgili kurumların vatandaşı sağanak yağışa karşı uyarmak yerine kendi yağmur suyu kanallarını açmaları gerektiğini söyledi.

 

Düğünler buluşma noktası

Meclis’in tatilde olduğu yaz döneminde düğünler de artıyor. Bu dönemde pek çok siyasetçi Karasu’ya geliyor. Siyasi düşüncesine göre milletvekilleri de düğünlerde boy göstermeye başladı. Cenazelerin saatle kaldırılmaya başlanmasının ardından siyasi konuşmalar ve kulisler artık düğünlerde yapılıyor. Siyasetten haberiniz olsun istiyorsanız düğünleri takip edin deriz.

 

Yevmiye fiyatları belirlendi

Fındık mevsiminin gelmesinin ardından işçi yevmiyeleri de belli oldu. Bu hafta açıklanması planlanan yevmiye fiyatlarının hesaplanmasında asgari ücret baz alınacak. Yani kabaca, asgari ücretin, bürüt değerinin 30’a bölünmesi sonucu ortaya çıkacak bedel işçi yevmiyesi olarak tespit edilecek. Bu da yaklaşık 119,24 liraya denk geliyor.

 

Ücretli oyun parkı

Karsaş tarafından işletilen Karasu Sahil Park’ın oyun alanı tamirat yapılacağı için kaldırıldı. Bedava olarak çocukların eğlendiği alana şişme oyuncakların ağırlıkta olduğu paralı oyun parkı konuldu. Vatandaşlar bu duruma tepki gösteriyor. Paralı oyuncakların kime ve hangi koşullarda kiralandığı bilinmiyor. Öte yandan Sahil Park’ın önündeki kumsala, bir düzenleme yapıldı. Etrafı yeşil bezle kaplanan kumsal alanında ses ve ışık sistemi kurulmuş. Zaman zaman Kürtçe müzik de çalınan alanda vatandaşlar akşamları yoğun ilgi gösteriyormuş.