GündemKarasuSakaryaSiyaset

Treni kaçırdık

Tren kaçırdık

Karasu’da yapılması planlanan deniz akıntılarından elektrik üretimi projesi eski Bakan Güler’in memleketi Ordu’ya nasip oldu. İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu “Sığ siyaset anlayışı ile projeler elimizden kaçıyor” dedi.

 

Ordu’ya hayırlı olsun

2009 yılında Karasu’ya gelerek Harolombo deniz sahilinde incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler deniz akıntılarından elektrik üretimi konusunda büyük umut vermişti. Ancak bakanlık görevinden ayrıldıktan sonra bu projesi rafa kalktı. 3 dönem milletvekilliği sonrası Ordu belediye başkanı seçilen Güler Karasu’da yapmayı arzuladığı projeyi memleketi Ordu’da gerçekleştirdi. İsrailli Eco Wave Power şirketinin yapacağı santral 77 MW gücünde ve

150 milyon dolara mal olması bekleniyor.

Sığ siyasetin bedeli

İyi Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu Karasu’ya gelmesi gereken birçok yatırımda olduğu gibi dalgalı sudan enerji üreterek Karasu ekonomisine önemli katkı sağlayacak bu projenin de elden kaçırıldığına değinerek “Karasu’da uygulanması gereken projeye eski bakan Hilmi Güler’in sahip çıkması ve memleketi Ordu’ya kazandırması, Karasu’da sığ bir siyaset anlayışını gösteriyor. Bizim iktidarımızda böyle önemli projelere hep birlikte sahip çıkacak bir anlayışla hareket edeceğiz. Şimdilik treni kaçırdık” dedi.

Karasu için tasarlanan proje Ordu’ya nasip oldu.