Karasu

Tomografi ihalesi yapıldı

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alınan bilgilere göre bilgisayarlı tomografi ve MR çekimleri hizmet alımı ihalesinin 1 Şubat 2021 tarihinde yapıldığı öğrenildi.

 

5 YILLIK HASRET BİTİYOR

Karasu Devlet Hastanesi’ne 5 yıldan bu yana gelmesi beklenen bilgisayarlı tomografi görüntüleme ve raporlama ile BT ve MR çekimi okuma ve raporlama hizmeti nihayet gerçekleşiyor. Şubat ayı başında yapılan ihale ile özel sektörden sağlanan cihazlarla hastalara hizmet gerçekleşecek. Bu arada Karasu Hastane Müdürlüğü cihazın konulacağı odanın hazır olduğunu belirtti. Tomografi hizmetinin verilecek olması, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

32 AY HİZMET VERECEK

Bilgisayarlı tomografi görüntüleme ve raporlama ile BT ve MR çekimi okuma ve raporlama ihalesinin alımından Sakarya Eğitim ve Araştırma, Yenikent Devlet, Toyota Acil Yardım, Akyazı Devlet ve Hendek Devlet Hastaneleri de yararlanacak. İhaleyi kazanan firmanın Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü onayı ve sözleşme imzalanmasının ardından 30 gün içerisinde hizmet vermesi bekleniyor. Hizmet süresinin 32 ay olacağı da kaydedildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir