3. SayfaKarasu

Tolga’yı kaybettik

 

Uzun zamandır Akut Miyeloid Lösemi (AML) tedavisi gören Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray (35) yakalandığı amansız hastalığı yenemedi. Eray’ın vefatı sevenlerini ve Karasu’yu derinden etkiledi.

 

SEFERBERLİK BAŞLATILMIŞTI

Akut Miyeloid Lösemi (AML) ile uzun zamandır mücadele eden 35 yaşındaki Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray yaşama veda etti. Karasu’nun sevilen simalarından olan Tolga için Ocak 2020 yılında Karasu’da kök hücre bağışı seferberliği başlatılmış yüzlerce kişi Tolga için bağışta bulunmuş fakat aralarında uygun donör çıkmamıştı. Karasu’da düzenlenen bu kampanyanın ardından genç Tolga Eray için farklı farklı illerde de kampanyalar düzenlendi ve milyonlarca kişi Tolga Eray’a umut olabilmek için seferber olmuştu.

ANNEDEN NAKİL

Aradığı uygun donörü Türkiye’de bulamayan Tolga Eray için ABD ve İspanya’dan umut ışığı doğmuştu. O dönem koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlamasına takılan Tolga için yeniden kampanyalar düzenlenmiş ve sesi duyulmuştu. Ancak İspanya’daki kişi bu süreçte koronavirüse yakalanmış, ABD’de de bulunan bağışçıya da ulaşılamamıştı. O süreçte Tolga’nın doktorları, tedavinin daha fazla uzamaması için aile üyelerinden kök hücre yapılmasına karar vermiş ve kısa süre sonrada en uygun donör olan anne Gülşen Eray’dan nakil işlemi geçtiğimiz yıl gerçekleştirilmişti.

ACI HABER

Kısa bir süre önce uygun ilik tedavisi için İstanbul’a giden Tolga, dün gece (Salı) aniden fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Tolga, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Eray’ın acı haberi ise eşi Arzu Eray’ı, sevenlerini ve Karasu’yu derinden üzdü. Tolga Eray’ın cenazesi bugün (Çarşamba) İstanbul’dan getirilerek aile kabristanlığına defnedilecek. Biz de Sakarya Kuzey Gazetesi olarak Tolga Eray’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır dileriz.