Temayülde kimlerin ismi öne çıktı

 

Ak Parti’de Hasan Yavuzyiğit’in sağlık sorunları gerekçesi ile görevinden ayrılmasının ardından yeni ilçe başkanı belirleme süreci devam ediyor. Salı günü gerçekleşen teşkilat içi temayül yoklaması tamamlandı. Pek yeni Ak Parti Karasu İlçe Başkanı kim olacak ve süreç nasıl işleyecek?

 

BASINA HABER VERİLMEDİ

Hasan Yavuzyiğit’in görevden ayrılmasının ardından Ak Parti Karasu İlçe Başkanı’nı belirleme süreci devam ediyor. Salı günü saat 16:00’da başlayacağı duyrulan temayül yoklaması tamamlandı. Ankara’dan ilgili milletvekillerinin de iştirak ettiği temayülde Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Hasan Yavuzyiğit’in başkanı olduğu yönetimin yönetim kurulu üyeleri ile Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ve mahalle temsilcileri oy kullandı. Toplantı için genel bir duyuru yapılmadı ve basına davette bulunulmadı.

 

PEKİ NELER OLDU

Salı günü saat 16:00 olarak planlanan temayül için oy kullanma işlemi 15:30 civarında başladı. Oy kullanma işlemi devam ederken bazı isimlerin milletvekili ve belediye başkanı tarafından başkanlık odasına davet edildiği ve bu isimlere ilçe başkanı olması yönünde telkinde bulunulduğu iddia edildi. İçeri giren isimlerden bazılarının isimlerinin temayülde oy kullanacaklara önerildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sorunsuz ve tartışmasız tamamlanan temayül sonucunda hangi isimlerin çıktığı bilinmese de İshak Sarı’nın Ankara’ya gidecek üç ismi kafasında belirlediği iddia ediliyor.

 

KİM O ÜÇ KİŞİ

İddiaya göre temayül sonunda üç isim Ankara’ya gönderilecek. Karasu’da 7 yıl süre ile ilçe başkanlığı yaptıktan sonra Belediye Başkanı olan İshak Sarı’nın temayülde oy kullananlara yol gösterdiği ve üç isim önerdiği iddia edildi. Bu üç isimden ilki aynı zamanda Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi de olan Eczacı İsmet Yavuzyiğit. Yine iddiaya göre Belediye Başkanı Sarı, Belediye Meclis Üyesi Abdülkadir Şamlıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Aksu isimlerine de sıcak bakıyor. Başkan İshak Sarı’nın temayül sonrasında Ankara’ya bu üç ismin davet edilmesi için gerekli kulisi yapacağı da gelen duyumlar arasında.