Karasu

Tek sorumlu biz değiliz

 

Karasu sahilinde yapılan lüks yapıların ülke gündemini geldiğini söyleyen CHP’li Mustafa İngenç’e yanıt veren Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bu konuda biz gerekli adımları attık. Ama adım atması gereken tek kurum Karasu Belediyesi değil” dedi.

 

HERKES SORUMLU

Karasu Belediyesi Kasım Ayı Meclisi’nde CHP’li Mustafa İngenç sahildeki lüks yapıları sordu. Bu yapıların yasalara aykırı olup olmadığını ve bu konuda ne adım atıldığını soran İngenç’e yanıtı Belediye Başkanı İshak sarı yanıt verdi. Karasu Belediyesi’nin konu ile ilgili adımları attığını söyleyen Sarı, bu konuda tek sorumluluğun kendilerinde olmadığını söyledi. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin de bu konuda sorumluluğunun bulunduğunu söyleyen Sarı, bu kurumların da elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.

 

30 DAVA AÇILDI

Karasu Belediyesi’nin konu ile ilgili cezai yaptırımda bulunduğunu ve yıkım kararı aldığını dile getiren Başkan Sarı, karşı tarafın da Karasu Belediyesi aleyhinde 30 dava açtığını bunlardan bazılarında yürütmeyi durdurma kararı alındığını 27 tanesinin de sonuçlanma aşamasına geldiğini söyledi. Başkan Sarı, bundan sonraki sürecin yargının vereceği karar doğrultusunda olacağını ifade etti. Başkan Sarı, kimseye hiçbir ayrıcalık tanımadıklarını ve bundan sonra da eşitlikçi tavırlarını sürdüreceklerini ifade etti.