Manşet

Tek sorumlu ben değilim

Tek sorumlu ben değilim

Karasu Belediye Meclisi’nde gündem dışı konular çok konuşuldu. CHP’li Mithat Kandil’in bir tarikata ait olduğu söylenen tatil köyünde neden işlem yapılmadığına ilişkin sorusuna Başkan İshak Sarı, “Bu konu temcit pilavı gibi sürekli gündeme getiriliyor. Biz gerekli işlemi yaptık. Bu devletin kaymakamı, valisi, bakanı da var. Hukuk söz konusu olduğunda ben kimseye hatır etmem” dedi.

Ceza kesildi

Karasu Denizköy’deki alanda bir tarikata ait olduğu söylenen alandaki tatil köyünde yıkım işleminin neden yapılmadığını soran CHP’li Mithat Kandil’e Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, sorumlulukları olmamasına rağmen, bölgedeki alana para cezası kestiklerini ve tahsilatını yaptıklarını söyledi. Bölgede neden yıkım yapılmadığı konusuna da değinen Sarı, bu konuda karşı tarafın mahkemelerden yürütmeyi durdurma kararı çıkardığını söyledi. Bölgenin Büyükşehir uhdesinde bulunduğunu da söyleyen Başkan İshak Sarı, “Bu işin tek muhatabı ben değilim” diye konuştu.

Geri adım yok

Kuyumculu’da devam eden doğalgaz çalışması kapsamında Salıkkaya kısmına doğalgaz verilmediğini söyleyen Yeniden Refah Partili Mustafa Çalık, “Ferizli’de 6, Kaynarca’da 5 mahallede doğalgaz çalışması var. Bunlarda para da istenmiyor. Bu ilçelerde durum bu şekildeyken Karasu’da neden 2 mahallede doğalgaz çalışması oluyor ve neden para alınıyor” diye sordu. Başkan Sarı da doğalgazın verilmesinin ardından herkesin yolları sorun edeceğini, bu sorunu şimdiden çözmek için adım attıklarını söyledi ve bu konuda geri adım atmayacaklarını ifade etti.

Kanal konusu

Yeniden Refah Partisi Belediye Meclis Üyesi Selahattin Ekiz’in şehrin içinden geçen kanala ilişkin soruya yanıt veren Başkan Sarı, imkanlar ölçüsünde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Karasu’nun içinde geçen kanala ilişkin çalışmanın 250 milyon lira gibi bir para ile tamamlanabileceğini, bunun da bu koşullar altında mümkün olmadığını söyleyen Belediye Başkanı İshak Sarı, kanalın üstündeki köprülerin tamamlanmasının ardından Küçük Boğaz bağlantısının yapılacağını ve su dolaşımının sağlanacağını ifade etti.

Sokak hayvanları

Sokak hayvanları konusunun ülke ve ilçe gündeminde önemli bir yer işgal ettiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Belediye Meclis Üyesi Hakkı İskender, sokak hayvanları ile ilgili Karasu Belediyesi’nin de inisiyatif alması, hatta gerekirse bir veteriner istihdam etmesi gerektiğini söyledi. Başkan İshak Sarı da, bu konuda çıkarılacak yasayı beklediklerini, yasanın yürürlüğe girmesinin ardından gerekli adımları atacaklarını dile getirdi.