Spor

Tek attı üçü puanı kaptı

 

Kuruderespor ve Kızılcıkspor, ligin 11. haftasında karşı karşıya geldi. Kızılcıkspor, ikinci yarının ilk dakikalarında bulduğu golle maçta üç puanının sahibi oldu.

 

KARŞILIKLI ATAKLAR

Birinci Amatör Lig’in 11. haftasında Pazar günü Karasu Şehir Stadı’nda Kuruderepor ile Kızılcıkspor karşı karşıya geldi. Grubunun lideri Kızılcıkspor maçın ilk çeyreğinden itibaren maçta hakimiyetini koysa da zaman zaman dengeler değişti. Ataklarını hızlandıran ve gol arayışında olan Kuruderespor’un bir topu ise direkten döndü. Kızılcıkspor ise iki net gol pozisyonunu iyi değerlendiremedi. İlk yarı 0-0 sona erdi.

 

KALESİNİ ABLUKAYA ALDI

İkinci yarıya hızlı başlayan Kızılcıkspor, dakika 49’da Ali ile maçın ilk golünü kaydetti. Bu golün ardından talihsiz bir olay yaşandı ve Kuruderespor Kaptanı Ramazan Köse’nin parmağı çıkıncı oyunu yarıda bırakmak zorunda kaldı. Ayrıca aynı ekipten Bayram’da omuzundan sakatlanınca maçı tamamlayamadı. Kızılcıkspor’un ataklarına karşılık Kurudereli kaleci Samet, kalesini abluka altına aldı ve gole geçit vermedi. Maç 1-0 Kızılcıkspor’un üstünlüğü ile sona erdi. Ramazan Marmara

 

 

Saha: Karasu Şehir Stadı

Hakemler: Burak Baş***, Sinan Bilgin***, Onur Solak***

Kuruderespor: Samet**, Ramazan** (Samet**), Berkan** (Recep**), Barış**, Bayram** (Furkan**), Enez**, Olgun**, Kadir**, Muhammet**, Zafer**, Fatih**

Antrenör: Ahmet Alemdar

Kızılcıkspor: Batuhan***, Tunahan***, Yasin***, Oğuzhan***, Oğuz Kaan***, Ömer Faruk***, Hakan***, Berat*** (Samet***), Sefa Can*** (Onur***), Ali***, Mert Can*** (Necmettin***)

Antrenör: Berat Alemdar

Goller: Dk.49 Ali (Kızılcıkspor)