EğitimGündemKarasuKocaali

Teç Sen eylem yaptı

Teç Sen eylem yaptı

Türkiye genelinde bir günlük iş bırakma eylemi yapan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası, Karasu’da da eylem yaptı. Karasu Kaymakamlığı önünde eylem yapan eğitim çalışanları eylemin gerekçesini ve taleplerini basın açıklaması ile duyurdu.

 

İş bırakma eylemi

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Türkiye’nin 81 ilinde bir günlük iş bırakma eylemi yapma kararı aldı. Alınan karara Karasu’dan da katılım oldu. Karasu Kaymakamlığı önünde bir araya sendika üyeleri eyleme destek verdi. Karasu’da çalışanlar bir günlük iş bırakma eylemi yaparken yapılan basın açıklamasında mevcut şartların iyileştirilmesi istendi. Asgari ücretin yükselmesinin ardından memurlar ile asgari ücret alanlar arasındaki makasın daraldığı ifade edilen basın açıklamasında memurların maaşlarında gerekli düzenlemenin yapılması talebi öne çıkarıldı.

Personelden destek

Karasu Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen eyleme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli de destek verdi. Teç Sen üyesi olan olmayan personel, Teç Sen’in taleplerine ve iş bırakma eylemine destek sağladı. Memurların özlük ve mali kayıplarını dile getirdikleri basın açıklamasına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Kaymakamlık Bina’sı önüne inerek destek verdi. Sendika üyeleri Kaymakamlık önündeki basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Teç Sen’in iş bırakma eylemine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan bazı personeller de destek verdi.