Karasu

Tasarım yapıp pedal çevirdiler

 

Karasu Kaymakamlığı ve Kargenç Kulübü’nün beraber yürüttükleri CYCLE 2 Wheels Enough for Our Planet Erasmus Projesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen #SPORSAKARYA ve #SanatSakarya projeleri kapsamında Karasu’da Pazar günü etkinlikler gerçekleştirildi.

 

TASARIM YARIŞMASI

Karasu Kaymakamlığı ve Kargenç Kulübü’nün beraber yürüttükleri CYCLE 2 Wheels Enough for Our Planet Erasmus Projesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan #SPORSAKARYA ve #SanatSakarya etkinlikleri kapsamında Pazar Günü ortaokullar arası sıfır atık malzemeleri ile Bisiklet Tasarım Yarışması gerçekleştirildi. Tasarım Yarışması birincisi Sezi Eratik Ortaokulu oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, birinci olan Sezi Eratik Ortaokulu’na bisiklet ve her öğrenciye 100 TL’lik hediye çeki verdi. Yarışmada Toki Demokrasi Ortaokulu’da ikinci ve üçüncü derecesini aldı.

BİSİKLET TURU

Tasarım yarışmasında birinci olan okula ödülünü veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 15 Mayıs Dünya İklim Günü ve geri dönüşüm üzerine konuşma yaptı. Yarışmada ikinci olan öğrencilere İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, üçüncü olan öğrencilere ise İlçe Milli Eğitim Basın Sorumlusu Fatma Betül Gökhan ödüllerini verdi. Programda gönüllü öğretmenler, öğrenci ve vatandaşların katılımı ile Sahil Park önünden Küçük Boğaz istikametine doğru bisiklet turu yapıldı. Bisiklet turuna Karasu Bisiklet Kulübü de katıldı. Karasu Belediyesi programda içecek ikramında bulunarak drone ile çekim yaptı.