Karasu

Tablolar görücüye çıktı

Tablolar görücüye çıktı

Eylül Sanat Evi kursiyerleri yıl boyunca yapmış oldukları yağlı boya tabloları pazartesi günü açtıkları sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu. Zelife Arslan’ın öğrencileri gelen konuklarla tek tek ilgilenip tablolarının yapım sürecini ve hikayesini paylaştı.

Sarı açtı

Toplam 10 sanatçının eserlerinin sanatseverlerin beğenisine sunulduğu serginin açılışını Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yaptı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergiyi gezen ve eserler hakkında bilgi alan Başkan Sarı, kursiyerlerin emeklerinin kıymetli olduğunu ve Karasu’da bu şekilde sanatsal aktivitelerin sayısının artmasını ümit ettiklerini söyledi. Hemen tüm resimleri dikkatle inceleyen Başkan İshak Sarı, yağlı boya teknikleri hakkında da ressamlardan bilgi aldı.

Bir yılın emeği

Eylül Sanat Evi olarak yıl boyunca kursiyerleri ile birlikte resim çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve tamamı yağlı boya olan resim çalışması yaptıklarını ifade eden Zelife Arslan, yılsonunda da kursiyerlerin sergi açarak eserlerini sanatseverlerle buluşturduğunu söyledi. Zelife Arslan, Emine Kaptan, Ayten Şen, Gülhan Yıldırım, Sibel Kuyubulu, Hanife Şen, Nazan Püskül, Selver Coşkun, Leyla Razavi ve Aida Razavi’nin eserleri 26 Haziran’a kadar gezilebilecek.

 

 

Eylül Sanat Evi yılsonu sergisi düzenledi.

 

Sergi açılışını Belediye Başkanı İshak Sarı yaptı.