Kocaali

Süreç yeniden başladı

 

Kocaali Yeni Mahalle’de inşaat çalışmasına başlanılan ancak inşaat maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle yüklenici firma tarafından tamamlanamayan Yeni Mahalle Aile Sağlığı Merkezi Projesi için yeni süreç başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Yeni Mahalle Muhtarı Cemal Geçici yeniden ihale sürecinin başladığını söyledi.

 

Takipçisiyiz

Proje çalışması ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından 2021 yılı Mart ayında eski binanın yıkımı ile başlayan ancak inşaat maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle yüklenici firma tarafından tamamlanamayan Yeni Mahalle Aile Sağlığı Merkezi Projesi için süreç yeniden başladı. Konu ile ilgili görüşmek üzere İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’yü ziyaret eden Yeni Mahalle Muhtarı Cemal Geçici, tamamlanamayan proje için ihale sürecinin yeniden başladığını ve muhtarlık olarak konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Fesih oldu

Konu ile ilgili açıklama yapan Yeni Mahalle Muhtarı Cemal Geçici “Bilindiği üzere mahallemizde bulunan hizmet veremeyecek durumdaki eski sağlık ocağının yeniden yapılması için proje ve ihale süreci tamamlanıp, inşaat süreci ise 2021 yılı Mart ayında, eski binanın yıkımı ile başlamıştı. Bunun ardından arazideki temizlik çalışması ve zemin iyileştirme çalışması da tamamlanarak proje temel aşamasına geldi. Ancak inşaat giderlerindeki artış yüklenici firmayı zor durumda bıraktığı için firma inşaatı sürdüremedi. Dolayısı ile sözleşme de fesih oldu” dedi.

Yeniden başlıyor

İhale sürecinin yeniden başlayacağını belirten Muhtar Cemal Geçici “İl Sağlık Müdürümüz Sayın Aziz Öğütlü’yü bu konu ilgili görüşmek üzere ziyaret edip gelişmelerle ilgili bilgi aldık, fikir ve görüşlerimizi paylaştık. Halkımızın talep ve beklentilerini kendilerine ilettik. Kendilerinden ihale sürecinin bir ay içerisinden yeniden başlayacağı ve binanın 2022 yılı içerisinde hizmete girecek şekilde tamamlanacağının bilgisini aldık. Ve muhtarlık olarak milletimiz adına konunun takipçisi olduğumuzu ilettik. İlgi ve alakalarından dolayı Sayın Aziz Öğütlü hocamıza tüm ilçe halkımız adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.