KocaaliSiyaset

Süreç yeniden başladı

 

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, il başkanlığınca düzenlenen ziyaret programı kapsamında Kocaali’ye geldi. Kocaali’de ihale ve inşaat süreci aksayan üç proje Atabek’in devreye girmesi ile yeniden başladı.

 

YOĞUN PROGRAM

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, il başkanlığınca düzenlenen ziyaret programı kapsamında Kocaali’ye geldi. Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Kadın kolları Başkanı Zeynep Kanber ve partililer tarafından karşılanan Atabek ziyaret programına, Kocaali Kadın Girişimciler Kooperatifi’ne tahsis edilen Kocaali Bahçem Park’ta başladı. Burada düzenlenen toplantıda teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Atabek teşkilatın taleplerini dinledi, Kocaali’yi ilgilendiren projeler konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Atabek daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi. Yine ilçe merkezinde taziye ziyaretleri ve hacdan dönen vatandaşlara hayırlı olsun ziyaretleri gerçekleştiren Çiğdem Erdoğan Atabek, Melenağzı bölgesinde balıkçı esnafı ile bir araya geldi. Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir ilçede sorun haline gelen projelerin Çiğdem Erdoğan Atabek’in devreye girmesi ile çözüldüğünü söyledi.

 

YENİDEN BAŞLADI

Kocaali’de ihale ve inşaat süreci yarım kalan üç proje ile ilgili konuşan Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir sürecin, Çiğdem Erdoğan Atabek’in devreye girmesiyle yeniden başladığını belirtti. Demir “Malum olduğu üzere ilçemizde Hürriyet İlkokulu Projesi, Yalı İlkokulu Projesi ve Sağlık Ocağı Projesi şu an için duraklamış halde. Maliyetlerde meydana gelen artış gibi bazı nedenlerden dolayı ihale süreçleri durmuş ve inşaatlarımız yarım kalmıştı. İlçe başkanlığı olarak bu projelerin ilçemizdeki önemini, vatandaşımızın beklentilerini biliyor ve önemsiyoruz. Bu nedenle projelerle ilgili detaylı çalışma yaparak bu üç projemizle ilgili rapor hazırladık ve Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek’e elden teslim ettik. Kendisi bu dosyalarla özel olarak ilgilendi. Hemen akabinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ilimize olan ziyaretinde de gerekli adımların atılması talimatı verildi ve okullarımızın yarım kalan ihale ve inşaat süreçleri yeniden başladı. Aynı zamanda sağlık ocağı projesi için de ilgili kurumlarla istişareler yeniden başladı ve onun ihale süreci de yeniden başlamış oldu. Ak Parti ilçe başkanlığı olarak vatandaşımızın, öğrencilerimizin, esnafımızın ve kurumlarımızın sorunlarını biliyor ve yakinen takip ediyor, enkısa sürede çözümü için de var gücümüzle mücadele ediyoruz. Gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten ötürü Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek’e ve kendisinin nezdinde tüm milletvekillerimize teşkilatımız ve Kocaali halkı adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.