EğitimGündemKarasuSakarya

SUBÜ mutlaka Karasu’da olmalı

 

Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin mutlaka Karasu merkezli olması gerektiğini belirtti. Arık, “Karasu Denizköy Mahallesi’nde üniversite için önerilen alana kesinlikle SUBÜ açılmalı” dedi.

 

TÜM İMKANLAR EL ALTINDA

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne Karasu’nun sunmuş olduğu imkanları hiçbir ilçenin sunamayacağını belirten Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, “Uygulamalı Bilimler Üniversite’sinde tek amaç üniversite araştırmalarının ve öğrencilerin en güçlü uygulama alanlarına sahip alanlardır. Karasu Denizköy Mahallesi’nde bulunan tek tapulu arsa resmen SUBÜ için ayrılmış gibi. Sakarya’ya kurulacak ikinci üniversite sadece Sakarya’nın değil Marmara’nın Batı Karadeniz’in tüm imkanlarını kullanabilecek, mavi vatan araştırmalarına en kısa mesafede olmak mecburiyeti gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

SIFIR SORUN

Karadeniz’de Karasu’nun hemen yanı başında doğalgaz arama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini de belirten Arık, “Karasu’nun tüm güzelliklerinin ve imkanlarının yanı sıra hemen yanı başında petrol arama çalışmaları hız kesmeden devam etmesi bile SUBÜ’nün Karasu’ya kurulması için bir neden. Şehirleşmenin en hızlı gerçekleştiği turizm cenneti, bölgenin en donanımlı limanı, Karadeniz Otoyolu’nun geçiş güzergahı ve Organize Sanayisi ile çok konuşulan Karasu’nun tek ihtiyacı SUBÜ. Karasu Ziraat Odası olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’da açılması için elimizden gelen çabanın daha fazlasını göstermeye hazırız” şeklinde açıklamada bulundu.  Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir