Su kaynaklarımız tükeniyor

 

Karasu Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ormanların bilinçsizce kesildiğini ve su havzalarının yok edildiğini belirtti. Emanet, “Tertemiz su havzalarımızdan bugün çamur akıyor” dedi.

 

AĞAÇLAR BİLİNÇSİZCE KESİLİYOR

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Çam Dağı ormanlarının ciddi oranda zarar gördüğünü belirten Karasu Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Orman katliamının sonuçları ağaç kaybından çok daha ciddi. Ormanların yok olması erozyona ve toprağın kalitesinin kötüleşmesine neden oluyor. Bilinçsizce kesilen ağaçlar bizlere ve çevreye çok ciddi oranda zarar veriyor. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bilinçsizce kesilen ormanlar su havzalarını yok ediyor” ifadelerini kullandı.

BERRAK SULARA HASRETİZ

Karasu Kurudere halkının berrak sulara hasret bırakıldığını belirten Emanet, “Kurudere halkımız Çam Dağları’nın berrak sularına hasret bırakılmıştır. Artık ormanlarımızın katledilmesine ve sularımızın yok edilmesine karşı çıkmalıyız. Zaman doğayı koruma zamanıdır. Tertemiz su havzalarımızın bugünkü son hali çamurlaşmış ve çorak durumda. Bizler ormanlarımıza sahip çıkarak bu hatadan geri dönülmesini istiyoruz” dedi. Gülcan Elmalı