KarasuSiyaset

Stresle kazanılan ekmek keyifle yenmez

 

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Karasu Belediyesi personeli ile ilgili huzur ortamı sağlanmalıdır. Göreve geldiği 2 yıl 10 ay olan yönetim artık personel yönlendirmesini tamamlamalı ve hizmete odaklanmalıdır. Her gün işe ‘acaba bugün görev yerim değişecek mi’ diye düşünen çalışan verimli hizmet üretemez. Stresle kazanılan ekmek keyifle yenmez” dedi.

 

ÇALIŞMA VERİMİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Kara, “Karasu Belediyesi’nde mevsimlik işçi statüsündeki bazı çalışanların özlük hakları korunarak Karsaş bünyesine alınması gündemi işgal etmektedir. Bu konudaki Karasu Belediyesi’nin samimi niyeti açıklıkla ifade edilmeli, emekleri ile para kazanan işçilerin haklarının kaybolmayacağının teminatı net şekilde ifade edilmelidir. İşçilerin ikna edilmesi çalışma verimini ve barışını da olumlu etkileyecektir” ifadelerini kullandı.

 

HİZMETE ODAKLANMALI

Bu noktada şeffaf olmak ve saklı niyetler olmadığını açıkça ortaya koymak gerekmektedir” diyen Başkan Kara, “Bu andan itibaren Karasu Belediyesi personeli ile ilgili huzur ortamı da sağlanmalıdır. Göreve geldiği 2 yıl 10 ay olan yönetim artık personel yönlendirmesini tamamlamalı ve hizmete odaklanmalıdır. Her gün işe ‘acaba bugün görev yerim değişecek mi’ diye düşünen çalışan verimli hizmet üretemez. Stresle kazanılan ekmek keyifle yenmez. Umarız personel konusundaki düzenlemeler son bulur ve çalışanlar güven ortamı içinde kendi işlerine konsantre olur” diye söyledi.

 

HASSAS DAVRANMALI

Karasu Belediye Meclis Toplantısı Cuma günü yapılmış ve 11 madde karara bağlanmıştır” diyerek açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bu maddeler arasında Karasu Belediyesi’nde görev yapan beş personelin sözleşmeli memur statüsüne alınması gündeme gelmiştir. Biz bu kararın gözden geçirilmesi gerektiğini, sözleşmeli memur yapılacak kişilerin hassasiyetle ve istişare ile tespit edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda Karasu Belediye Başkanı çok daha hassas davranmalıdır” sözlerini kullandı.

 

BELİRLEYİCİ ROL

Açıklamasına, Kazakistan ile Rusya arasında yaşanan gerginlik ile devam eden Başkan Kara, “Türkiye’nin soydaşı konumunda olan Kazakistan’da yaşanan kriz ülkemizi de yakından ilgilendirmektedir. Geçmişte Amerika ile Rusya arasında denge politikası izlemek durumunda olan Türkiye Cumhuriyeti artık bölgesinde ve tüm dünyada belirleyici bir rol oynamaktadır. Ermenistan ile Azerbaycan arasında sıkıntı olduğunda Türkiye vardır. Libya’da kargaşa çıktığında Türkiye vardır” diye belirtti.

 

MÜDAHİL OLACAĞIZ

Suriye’de iç karışıklık çıktığında Türkiye söz sahibidir” diyerek devam eden Kara, “Irak’ta kurulması planlanan terör devletinin karşısında Türkiye vardır. Mısır’daki sıkıntıda Türkiye taraftır ve etkin rol oynamaktadır. Kıbrıs konusunda ılımlı rol oynamak zorunda olan bir Türkiye yoktur. ‘Mavi Vatan’ diyen, ‘Milli Uzay’ diyen, bölgesinde ve tüm dünyada yerli ve milli üretimle varlığını ortaya koyan bir Türkiye vardır. Bugün Rusya ile Kazakistan arasındaki sorunda da Türkiye müdahil olmak durumundadır ve olacaktır” dedi.

 

İYİ ANALİZ EDİLMELİ

Başkan Kara, “Sorunun Türkiye ve Türk Dünyası’nın lehine sonuçlanması için Türkiye’nin müdahil olmasını eleştirenler olacaktır. Dışarıdaki insanların rahatsız olması gereken durumlardan ülke içindeki muhaliflerin rahatsız oluyor olması da iyi analiz edilmesi gereken bir durumdur. Bu noktada, hükümet aleyhine söylem geliştiriyormuş süsü verenler aslında devlet aleyhine tavır almakta ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgesinde ve dünyada güç olmasına muhalefet etmektedir. Halkımızın bu noktayı iyi analiz etmesi gerektiği kanaatindeyiz” sözlerini kullandı.

 

ÜRETİCİNİN BELİ BÜKÜLDÜ

Yine ülkemizde döviz dalgalanmasının ardından hızla yükselen fiyatlar vatandaşımızın alım gücünü olumsuz etkilemiştir” sözleriyle açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Özellikle sabit ücretle geçinmeye çalışan vatandaşlarımız yüksek fiyatlar karşısında güçlükle ayakta durmaktadır” dedi. Kara, “Gübre fiyatlarındaki artış üreticimizin belini bükmüştür. Devletimiz bu konuda kendi üstüne düşen görevi yapmaya başlamış, dövizi aşağı çekmiştir. Ancak süreç içinde ÖTV’den yapılan indirim sona erdirilmiştir. Bu da özellikle akaryakıtta fiyatların düşmesini engellemiştir” dedi.

 

KİMSEYE FAYDASI YOK

MHP Karasu İlçe Başkan Münir Ali Kara, “Devletimiz attığı adımlardan emin, yaptığı işlerde kararlıdır. Vatandaş olarak bize düşen sıkıntılarımızı dile getirirken çözüm odaklı olmak, devlete güvenmektir” dedi. “Teneke çalar gibi ortalara dökülmenin, devlet itibarını düşünmeden sosyal medyada paylaşım yapmanın kimseye bir faydası olmadığı gibi, ülke içindeki huzuru da bozma ihtimali vardır” diyen Kara, “Vatandaşlarımızı itidalli olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

TEDBİRLERE UYULMALI

Ülkemizde koronavirüs vakalarında yaşanan artış da dikkatle takip edilmesi gereken bir başka durumdur” diyen Başkan Kara, “Eğitimin uzaktan olması yönünde çağrı yapanlar bulunmaktadır. Kısıtlamaların geri gelmesi beklentisi içinde olanlar da varlıklarını korumaktadır. Ancak eğitimin uzaktan yapılmasının da, kısmı ya da tamamen kapanmaların da sonu yoktur. Aslolan tedbirlere uyulması ve aşı olunmasıdır. Tüm bu koşullar sağlanmadan alınacak olan hiçbir kısıtlama ya da kapanma hastalığa kalıcı çözüm olmayacaktır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.