Stratejik öneme sahip

 

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, Karasu’nun stratejik öneme sahip konumunun artık avantaja dönüştürülmesi gerektiğini belirtti. Adanur, “Ferizli, Kaynarca ve Kocaali ilçelerimizin tam ortasında konumlanan Karasu, tüm dünyaya açılan liman kapısı ve demiryolu geçiş noktası olması ile dikkat çekerken SUBÜ başka ilçeye kurulmamalı” dedi.

 

KARASU YOK SAYILAMAZ

Ferizli, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinin tam ortasında konumlanan Karasu’nun tüm dünyaya açılan liman kapısı ve demiryolu geçiş noktası olması ile ayrıca bir stratejik öneme sahip olduğunu, dünyanın hiçbir bölgesinde bulunmayan konumun avantaja dönüştürülmesi gerektiğini belirten Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, “SUBÜ kesinlikle Karasu’nun sunduğu fırsatları değerlendirmeli. SUBÜ’nün Karasu’ya ve Karasu’nun SUBÜ’ye katkıları yok sayılamayacak kadar önemli. Üniversitenin Karasu’da açılması ülkemizin geleceğine yapılacak en büyük yatırım olacaktır. Kurulmasını planladığınız yeni kampüs ve eğitim yuvamızın, Karasu’da bulunan iş adamları ile ilişkilerini ve beraber çalışma kapasitesini kurumsal bir yapıya kavuşturmak ciddi bir önem taşımaktadır. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, akademik kadrosu ve öğrencileri ile Sakarya’nın uzak görünen kuzey bölgesini yakın yapabilme gayesi içinde olacağız. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin yeni kampüs planlamasının Karasu’da yapılması hususunda Yeniden Refah Partisi Karasu ilçe teşkilatı olarak ilçemiz adına istekliyiz” ifadelerini kullandı.

KARASU’DA İMKANLAR FAZLA

Bir şehrin en iyi yatırımının ilim ve bilime yapılan yatırımlar olduğunu bu sebepten dolayı tarih boyunca en ileri seviyeye gelen medeniyetlerin her zaman bilime ve eğitime yatırım yapan medeniyetler olduğunu belirten Adanur, “Eğitim için birlik olmalıyız. İlçemizde faaliyet gösteren firmaların ve iş insanlarının yeni üniversitemiz ile daha yakın ilişkiler içinde olup işbirlikleri kurmalarını beklemekteyiz. Bu işbirlikleri her sektörler için hem de ilçemizin istihdamı konusunda faydalı olacaktır. Üniversiteler kuruldukları yörenin özellikle sosyokültürel gelişimine, bilgi ve teknoloji üretimine uzun vadeli destekler sağlamanın yanı sıra bölgesel ve yerel ekonomiye de çok ciddi anlamda yukarı eksenli destekler verebilmektedir. Bu sebeple üniversiteler bulundukları yörelerin ve bölgelerin çok önemli ekonomik katkı faktörleridir. Karasu’nun sosyal kültürel ve ekonomik açıdan çıtasını yükseltmesi için Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’ya kurulmasına ihtiyacımız var. SUBÜ’nün Karasu’ya kurulması herkes için faydalı olacak” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir