GündemKarasuKocaaliSpor

Stat’ta futbol şöleni

Stat’ta futbol şöleni

Karasu Şehir Stadı futbol muhteşem bir organizasyonuna sahne oldu. Karasu’nun gelecekteki futbolcuları Karasu Cup adı altında düzenlenen organizasyonda hünerlerini sergiledi. Karasu’daki altyapı oyuncularının tamamına yakını Karasu Şehir Stadı’nda gün boyu forma terletti.

 

Beş takım katıldı

Karasuspor ve Karasu Akademi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Karasu CUP’a Sakaryaspor, Düzcespor ve Sakarya Gücü de katılım sağladı. Takımların U-13 ekiplerinde yer alan oyuncuların katıldıkları organizasyon Karasu Şehir Stadı’nda düzenlendi. Perşembe günü sabah 10:30’da başlayan organizasyon gün boyu devam etti. 2010 ve daha sonraki doğumlu futbolcuların katıldığı organizasyona seyirci ve velilerin ilgisi de oldukça fazla oldu.

Soytürk: Çok önemsiyoruz

Futbolun temelinin altyapı olduğunu söyleyen Karasu Akademi Sorumlusu Samet Soytürk, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Futbola yatırım yapmak ve geleceği tayin etmek ancak altyapı ile mümkün olacak. Biz uzunca bir süreden bu yana altyapıya yatırım yapan bir ekibiz. Bunun meyvelerini de almaya başladık. Karasu yakın zamanda eskiden olduğu gibi futbolcu fabrikasına dönüşecek. Bu tip organizasyonlarda emeklerimizin sahaya yansıdığını görüyoruz. Çalışmalarımızı daha da şevkle sürdürmek için de motivasyon sağlamış oluyoruz” dedi.

Erdoğdu: Altyapı yarınlarımız

Karasuspor Altyapı Sorumlusu Mahmut Hanefi Erdoğdu da, “Biz Karasuspor olarak altyapıya yatırım yapmayı kazanç kabul ediyoruz. Futbolun başlangıç noktası altyapıdır. Altyapıya yatırım yapmayan ekipler başkalarının yatırımlarına para harcamak dışında bir iş yapmış olmazlar. Biz de göreve geldiğimiz günden bu yana altyapıda önemli işler çıkarıyoruz. Çocuklarımızı spora kazandırıp tribünlerimizi de velilerle doldurmak en büyük hayalimiz” ifadelerini kullandı.

Organizasyona beş ekip katıldı.
Stat’ta futbol şenliği vardı.
Organizasyona Karasu Akademi ve Karasuspor ev sahipliği yaptı.
Sakaryaspor da Karasu Cup’ta boy gösterdi.