Sporda saygı, hayatta saygı

 

KARGENÇ Kulübü Erasmus+ Spor projesi için Bulgaristan’ın Sofya şehrinde ara değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda SONKEI sporda saygı, hayatta saygı projesi hakkında bilgi verildi. 

 

ÖNEMLİ BİR PROJE

KARGENÇ Kulübü Erasmus+ Spor projesi için Bulgaristan’ın Sofya şehrinde ara değerlendirme toplantısı yapıldı. KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, Erasmus+ Spor projeleri kapsamında sporda şiddet psikolojisi, ruh sağlığı ve güvenliğinin öneminden bahsetti. Spora saygı, hayatta saygı projesini gerçekleştirdiklerini belirten Aydın, “SONKEI, sporda saygı, hayatta saygı projesi, sporda şiddet konusunu, antrenörler ve sporcular arasındaki şiddetten, sporcular arasındaki şiddete kadar birçok noktada gündeme getirilen konuların konuşulması nedeniyle bizim için oldukça önemli bir projedir” ifadelerini kullandı.

 

8 FARKLI AVRUPA ÜLKESİ

Aydın, “Bu projede geliştirdiğimiz çıktılar ve faaliyetler üzerine durum değerlendirmesi yaptığımız bu toplantı oldukça verimli geçti. Sekiz farklı Avrupa ülkesinden, farklı spor dallarında uzmanlığa sahip katılımcılar ile bu konuda çalışma yapmak çok değerli” diye belirtti. Başkan Ersel Aydın, “Sporda şiddet ve ruh sağlığı konularında bilgi ve görüşlerini paylaşan proje ortaklarına ve uzmanlara KARGENÇ Kulübü adına teşekkür ediyoruz. Proje sıradaki aşamalarıyla devam edecek. Portekiz’de yapılacak olan bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.