Karasu

Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyor

 

Seçim sathında kendisinin yüksek maaş aldığına ilişkin spekülasyon yapıldığını ve bunun da iftira niteliği taşıdığını söyleyen Karasu Esnaf Odası Başkanı İlyas Balcı, “3 Asgari ücret tutarında bir hak edişimiz var ama biz bu maaşı hiç almadık. Kaldı ki 15 yılı aşkın bir süre maaş almadan görevimizi ifa ettik” diye belirtti.

 

MAAŞ ALMADAN HİZMET

Göreve geldikleri günden bu yana esnafın yararına olmayan hiçbir işin içinde olmadıklarını ve bu bilinçle yeni dönemde de sahada yer aldıklarını söyleyen Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, “Biz göreve geldiğimizde Esnaf Odası’nın durumunu bilen biliyor. Şimdi modern bir anlayışla kurumsal yapıya kavuşturduk. Bunu yaparken de tek kuruş maaş almadık. Şimdi de 3 asgari ücret aldığımıza ilişkin spekülasyon yapılıyor. Seçimi kazanmak için herkes kendi yapacaklarını anlatmalıdır. İftira atmaya, insanları karalamaya kimsenin hakkı yok” dedi. Balcı, “21 yıldır kendi aracımla esnafımın ve odamın işine gittim, aldığımız aracın yakıtını yine kendim karşılıyorum. Kayıtlarımızı merak edenler gelip incelesinler. Araç 86 bin liraya alındı ve şu anki değeri 380 bin. Kazanan odamız ve esnafımız oldu” dedi.

 

DİNAMİK KADRO

Her seçim döneminde adil ve esnafın her kesimini temsil eden bir yönetim oluşturma gayreti içinde olduklarını dile getiren Başkan Balcı, “Bu dönem de aktif olacak, esnafın içinde yer alan ve esnafı temsil edebilecek nitelikte yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla yola çıktık. Yönetim kurulu üyelerimiz esnafımızın da takdirini kazanıyor. Yönetim Kurulu Üyelerimizle yaptığımız ziyaretlerimizde esnafımızın takdirini ve teveccühünü görüyoruz. Bu durumun sandığa yansıyacağından da şüphemiz yok” şeklinde konuştu.