EkonomiGündemKarasuKocaaliSiyaset

Söylenenler sözde kaldı

Söylenenler sözde kaldı

Karasu’daki dalgakıranlarla ilgili Cumhur İttifakı ortaklarının “Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” söylemlerinin havada kaldığını söyleyen Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, birkaç ufak tefek girişim dışında kalıcı bir çözüm göremediklerini söyledi.

 

Sahil’de açıklama yaptı

Pazartesi günü Karasu Sahili’nde açıklama yapan Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı salim Direk, Karasu’da kıyı erozyonunun en büyük sorunlar arasında yer aldığını söyledi. Gelecek Partisi olarak yaşanan çevresel sorunun takipçisi olacaklarını da dile getiren Direk, “Dalgakıranlarla ilgili eleştirilerimize Cumhur İttifakı ortakları ‘Yaparsa Cumhur İttifakı yapar’ şeklinde yanıt vermişlerdi. Aradan geçen onca zamandan bu yana yapılan bir şey göremiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sözde kaldı

Karasu’da kıyı erozyonunun devam ettiğini ve sahilin bu manada tehdit altında olduğunun söyleyen Başkan Direk, ufak tefek çalışmalar dışında fiili bir çalışma göremiyoruz. Konu bakanlığa ve meclise taşındı ama ortada bir dalgakıran yok. Bakanlıkla görüşmeler de sözde kaldı. Hala kış gelmedi ama yakın zamanda şiddetli rüzgar ve yağışlar gelecek. O zaman dalgaların önünde nasıl durulacak? Kıyı erozyonu kendisini gösterecek ve deniz, yeni sahil projesi yolunu yutacak” şeklinde konuştu.

Salim Direk kıyı erozyonu ile ilgili bir adım atılmadığını söyledi.
Başkan Direk, Karasu Sahili’nde basın açıklaması yaptı.