KarasuSiyaset

Sorun çözüme kavuştu

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşmazlık konusu olan cankurtaran hizmetlerini kimin vereceği meselesinin çözüme ulaşmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Kara, “Bu işin tatlıya bağlanması, Karasu için önem arz etmektedir. Bu noktada duyarlılık gösteren Ekrem Yüce başta olmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

 

ÇÖZÜME KAVUŞTU

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Karasu Belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşmazlık konusu olan cankurtaran hizmetlerini kimin vereceği meselesinin çözüme ulaşmış olduğunu, hizmetin bundan önce olduğu gibi bu yıl da Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından verileceğini öğrendik. Vatandaşın hayatını doğrudan ilgilendiren bu hizmetin Büyükşehir eli ile verilmesi bizce de doğru ve sağlıklı bir karardır. Bu işin bu şekilde tatlıya bağlanması Karasu için de Karasu’ya gelecek turistlerin ve günübirlik tatilcilerin de hayatı açısından büyük önem arz etmektedir. Bu noktada duyarlılık gösteren Ekrem Yüce başta olmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

ELEŞTİRMEK HAKKIMIZ

Açıklamasına devam eden Kara, “Sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde terör örgütlerine yönelik operasyonlar devam etmektedir. Bu operasyonlarda Türk askeri büyük başarılar elde etmekte, zaman zaman da şehit vermektedir. Bu vatanın birliği uğruna canını tehlikeye atan gerektiğinde gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen tüm vatan evlatlarından Allah razı olsun. Bu operasyonlar sürerken elde edilen başarıdan memnun olduğunu ifade eden muhalefet mensubuna denk geldiniz mi? Eleştirmek her birimizin hakkıdır. Siyaseti herkes yapabilir. Ancak hiç olmazsa teröre karşı verilen mücadelede devletin yanında saf tutmaktan imtina edilmemelidir. Allah aşkına bari bu konuyu siyasete malzeme etmeyin. Burada bari devletin yanında yer alın” diye konuştu.

 

ART NİYETLİDİR

Bir başka aklımızı kurcalayan sıkan durum da Selahattin Demirtaş’ın kendi partisi dışındaki özellikle CHP’liler tarafından savunulmasıdır” diyen Başkan Münir Ali Kara, “CHP’lilere sorsanız Demirtaş bir terörist değil, demokrattır. Bu yorum eğer aymazlık değilse art niyetlidir. Karasu’da dahi CHP’li arkadaşlar Selahattin Demirtaş’ı terörist olarak görmediklerini ifade etmektedir. Selahattin Demirtaş bir kez bile terör örgütü ile ilişkisinin olmadığını söylememiş, aksine terör örgütü liderinin heykelini dikmeyi vaat etmiştir. Yani Demirtaş bile kendini terörist olmamakla tanımlamamış, Selahattin Demirtaş’ın ağzından ‘Benim pkk ile ilişkim yoktur’ lafı duyulmamıştır” sözlerini kullandı.

 

SON DERECE MANİDAR

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul’da bir miting düzenledi. Canan Kaftancıoğlu hakkındaki yargı kararının hemen ardından düzenlenen bu miting aslında CHP Genel Başkanı’nın kendisini Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırladığının işaretidir. Daha kendi aralarındaki birliği sağlayamadan makam paylaşımını oldubittiye getirme telaşıdır. Bu kısım kendi iç meseleleridir. Ancak mitingin zamanlaması ve yeri son derece manidardır. Millet bu durumun değerlendirmesini yapacak, mitingdeki konuşma ve davranışlara bir not verecektir” dedi.

 

TEBRİK ETTİ

Başkan Kara, “Geçtiğimiz hafta Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda takım halinde dünya şampiyonu olan kızlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Yine Avrupa’da göğsümüzü kabartan ve üst üste ikinci Avrupa Lig Şampiyonluğunu elde eden Anadolu Efes’e bu gururu ülkemize yaşattığı için teşekkür ederim. Yine Şampiyonlar Ligi’nde beşinci kez kupayı kaldıran ve bu kupayı en çok kazanan takım olma Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı’nı da canı gönülden kutluyorum. Ayrıca Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübümüzü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.