Karasu

Sonunda sesini duyurdu

 

 

Karasu Darıçayırı Mahallesi Taşlık mevkii girişinde her yağmur sonrası su baskını yaşanıyordu. Sorunu defalarca gündeme getiren Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya, sesini duyurdu ve Karasu Belediyesi tarafından yola rögar taşıyıcısı koyuldu.

 

SU BASKINI

Karasu Darıçayırı Mahallesi Taşlık mevkiini her yağmur sonrası su basıyor ve adeta Venedik’i andıran görüntüler ortaya çıkıyordu. Mahalle halkının da defalarca şikayette bulunduğu yolda geçtiğimiz hafta Karasu Belediyesi ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya, “Yıllardır bu sorun ile karşı karşıya kalıyorduk. Her yağmur sonrası yolumuz su altına kalıyor ve zor anlar yaşamamıza neden oluyordu. Birçok vatandaşımız evlerinden mahalle merkezine gelmekte bile zorlanıyordu” dedi.

RÖGAR TAŞIYICI

Karasu Belediyesi’ne de daha önceden defalarca başvuruda bulunduğunu belirten Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya, “Ekiplerimiz mahallemize gelerek incelemede bulundu. Yağış sonrası ortalama 20 cm biriken su, rögar taşıyıcı konularak onarıldı” diye konuştu. Muhtar Kaya, “Yüzlerce vatandaşımızın kullandığı yolun onarılmasında emeği geçen belediyemize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmayayız” açıklamasında bulundu.