Eğitim

Almadıkları belge kalmadı

 

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu başarılı faaliyetlerine devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

 

SIFIR ATIK BELGESİ ALDILAR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında Sıfır Atık Yönetmeliğince belirlenen yönetim sistemini kurmuş ve yapılan değerlendirmeler sonucunda Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazanmıştır. İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan projenin belgesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından Okul Müdürü Orhan Bülbül’e takdim edildi.

6 FARKLI PROJE BELGESİ

Her geçen gün eğitimde başarılarını yükselterek Sakarya genelinde isimlerini duyurduklarını belirten Okul Müdürü Orhan Bülbül, “Okulumuz gerek ortamı, gerekse imkanlarıyla ilçenin gözde okulu olmaya devam ediyor. Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul, e-Twinning Okulu, Kalite Takip Sistemi Ödülleri, Okulum Temiz Belgesi ve son olarak da Sıfır Atık Belgesini okulumuza kazandırdık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin başarılı çalışmaları olumlu sonuç verince bizler gururlanıyoruz. Proje sürecinde yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı