Karasu

Sonuçlar belli oldu

 

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı’nın bu yıl ortaokullar ve lise düzeyinde online olarak düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması’nın sonuçları belirlendi. Dereceye giren öğrencilere düzenlenen etkinlikle ödülleri takdim edildi.

 

BİLGİLERİNİ ÖLÇTÜLER

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) bu yıl ortaokullar ve lise düzeyinde online olarak düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması’nda Karasu’da dereceye giren katılımcılara ödülleri, düzenlenen etkinlikle takdim edildi. Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’nda katılımcılar efendimizinizinde.com üzerinden online olarak eş zamanlı gerçekleştirilen yarışmada bilgilerini ölçtü. Yarışma öncesi AGD TV üzerinden yapılan deneme sınavları ile öğrenciler sınav öncesi hazırlıklarını yaparlarken, yarışmanın hemen ardından anlatımlı sınav çözüm videoları yine AGD TV üzerinden katılımcılar ile paylaşıldı.

HEDİYELERİ VERİLDİ

Karasu’da yapılan yarışmada ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Ortaokul kategorisinde birinci Berra Güneş, ikinci Berkay Aydın, Emin Şahin oldu. Lise kategorisinde ise birinci Elif Nur Kalkay, ikinci Betül Kuzu, üçüncü Yazan Alammar oldu. Düzenlenen etkinlikte birincilere drone hediye edilirken, ikincilere akıllı bileklik üçüncülere ise bluetooth kulaklık verildi. AGD Karasu İlçe Temsilcisi Murat Ali Aksoy öğrencileri tebrik ederek, Siyer-i Nebi Yarışması’nın önemini açıkladı. Aksoy, “Bizim en önemli ve ilk amacımız, Peygamber Efendimiz’in (s.a.s) hayatını bir gence daha ulaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

KUTLU ELÇİ

Aksoy, “Efendimiz Aleyhisselam, Allah’a ve ahiret gününe iman eden ve Rabbini çokça zikreden müminlerin en güzel örneği, önderi ve rehberidir. O, bir masal kahramanı değil O hayatın tüm zorluklarına göğüs germiş kutlu bir elçidir. O, bizim içimizden biri, sıkıntıya uğramamıza üzülen, bizim için endişe eden, bize şefkat ve merhamet gösterendir. Hayatta en güzel şey, Allah ve Rasulü’nü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyeri Nebi Yarışması’na katılan bütün genç kardeşlerimize sevgili Peygamberimiz (sas)’in izinde bir ömür niyaz ederiz” diyerek açıklamasına devam etti.

GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Sınava katılan öğrencilerimizle Kaşif Bilir oyunumuzla sanal dünyada, kaşif gruplarımızla da online ve yüz yüze buluşmayı sürdürüyor ve irtibatımızı koparmıyoruz” diyen Aksoy, “Sosyal faaliyetler yapıyoruz, oyunlar oynuyor ve kitaplar okuyoruz. Kaşif gruplarımızla Çanakkale Şehitlerimize ithafen fidanlar dikiyor öğrencilerimize ağaç ve doğa sevgisini aşılıyoruz. Sınava katılsın veya katılmasın bütün öğrencilerimizle buluştuğumuz etkinliklerimizde öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Ben buradan Efendimiz (sas)’i öğrenmek için yarışmaya katılan bütün kardeşlerimizi tebrik ediyor, bütün öğrencilerimizi yaz etkinliklerinde doyasıya eğlenmeye ve öğrenmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.