Karasu

Son anda aday olmaya karar verdik

Son anda aday olmaya karar verdik

Yeniden Refah Partisi’nden milletvekili aday adayı olan Osman Önal, adaylık fikrinin daha önce akıllarında olmadığını yönetimle yaptıkları istişare sonunda aday adayı olmaya karar verdiklerini söyledi. Önal, “Bu süreçte partimizin yük alanları arasında yer almak istedik” dedi.

Sahada olacağız

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı çatısı altında kendi adayları ile seçime katılma kararı almasının ardından Karasu İlçe Başkanı Osman Önal da aday adaylık başvurusunda bulundu. Aday adayı olmak için yönetim kurulu üyeleri ile istişarede bulunduğunu ve ardından bu kararı aldıklarını ifade eden Osman Önal, “Bu süreç içinde Yeniden Refah Partisi’nden aday adaylık başvurusunda bulunduk. Genel Merkezimizin takdiri Allah’ın izni ile önümüzdeki günlerde saha çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.

Açıklama

Aday adaylık açıklamasında bulunurken bir açıklama yapan Önal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Mehmedim sevinin, başlar yüksekte ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış elbet bizimdir. Merhum Necip Fazıl Kısakürek’in Çile şiirinden bir beyit ile sözlerime başlarken milletimizi ve siz değerli Karasulu hemşerilerimizi hürmet ve muhabbet ile selamlıyorum.

Sizlerin de bildiği gibi Yeniden Refah Partisi Genel Başkanımız Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan hayra motor şerre fren olmak üzere Milli görüş ruhu ile bu yola çıkmış bulunuyoruz. Biz Milli Görüşçülerin tek derdi var o da milletimizin geleceği olan doğru yatırımların harekete geçirilmesidir. Bu aziz ve necip milletin faydasına olan işler yapılsın da kim yaparsa yapsın dedik. 81 ilimiz için yüzlerce refah projeleri hazırlanıp bakanlıklara yollandı ve yapılması istendi. Milletimiz için biz varız. Bizler koltuk ve makamlardan değer alan kişiler değiliz bizzat milletimizin faydasına olan işleri yaparak o koltuklara değer katan Milli Görüşçüleriz. Biz belli bir süreliğine seçim ittifakı kurduk, geçmiş günün güneşi ile bugünün çamaşırları kurumaz. Siyaset en az 50 yıllık plan, strateji, ister. 28 Şubat sürecinde Rahmet Erbakan Hocamıza yapılan haksızlıkları unutmadık. 25-30 yıllık problemleri bir günde çözemezsiniz. Bizler Milli görüş çizgisinden taviz vermeden milletimizin menfaati için bir seçim ittifakı kurduk. Ülkemizin 11 ilinde deprem olmuş ekonomi kötü, halk evine ekmek götüremiyor. Olası 5 yıl daha kayıp edecek zamanı göze alamazdık. Kendi ismimiz ve kendi logomuz ile seçimlere Allah’ın izni ile giriyoruz. Cumhur ittifakına sunduğumuz Milletimizin faydasına olan maddelerin kabulünün beyanı ile Genel Başkanımız Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan bir araya gelerek yapılan istişarede Cumhur İttifakına katılma kararı almıştır. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun.

 

Önal Aday adaylık fikrinin “Hayra motor şerre fren olma” doğrultusunda olduğunu ifade etti