Siftahsız tezgah kapatıyorlar

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu Halk Pazarı’nda ki esnafları ziyaret etti. Esnafların zor durumda olduğunu belirten Sarıoğlu, “Pazar esnafı siftah yapmadan tezgahları kapatmak zorunda kalıyor” dedi.

 

ESNAF MAĞDUR

Karasu Halk Pazarı esnafını ziyaret eden Karasu İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Pazarcı esnafımızın hali içler acısı. Koronavirüs salgını nedeniyle müşteri sayısının yarı yarıya düştüğü pazarlarda, esnafımız ayakta kalmaya çalışıyor. Salgının kendilerini çok kötü etkilediğini ve çok mağdur olduklarını ifade eden pazar esnafımız. ‘Çok zor durumda kaldık. Aldığımızı satamıyoruz. Sattığımızı karşılayamıyoruz. Gelen para giden parayı karşılamıyor, salgın sürecinde herhangi bir destekten yararlanmadık. Hatta belediye her şeyi bahane ederek, sürekli para ve ceza kesti’ şeklinde sorunlarını dile getirdi. Esnafın bu sorunları duyulmalı” diye konuştu.

BEDEL TALEP EDİLMEMELİ

Karasu’daki esnafların durumunun gittikçe kötüye gittiğini ve kimsenin esnafa sahip çıkmadığını belirten Sarıoğlu, “Tüm marketler ve AVM’ler açık, HES kodu uygulaması sadece pazar yeri esnafı için neden uygulanıyor? Akşam 18:00’da pazar yeri kapanıyor 17:00’da esnaf tezgahını toparlamak zorunda kalıyor. Bu zor süreçte destek olması gerekenler her türlü zorluğu dayatıyorlar. En azından pazarcı esnafına destek olmak için salgın döneminde işgaliye bedelinin talep edilmemesi gerekiyor” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı