Karasu

Şiddetli yağış köprüyü yıktı

 

Karasu’da Çarşamba ve Perşembe günü etkili olan şiddetli yağmur Karasu’nun mahallelerinde vatandaşlara zor anlar yaşattı. Karasu Kurudere Mahallesi’nde yaşanan sel nedeniyle Yayla Deresi’nin köprüsü yıkıldı.

 

ZOR ANLAR YAŞANDI

Karasu’yu etkisi altına alan şiddetli yağmur Karasu’nun mahallelerinde vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bazı mahallelerde yol çökmeleri yaşanırken Kurudere Mahallesi’nde yaşanan sel nedeniyle Yayla Deresi’nin köprüsü yıkıldı. Mahalle arasındaki ulaşımın aksamaması için tüm imkanların seferber edildiğini belirten Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Karasu Belediyesi tarafından kısa sürede sel olan mevkide çalışma başlatıldı. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Can kaybı olmaması ise bizleri sevindirdi” dedi.

 

ÖNLEM ALINDI

Karasu Kurudere Mahallesi’nde etkili olan yağıştan dolayı yaşanabilecek tüm felaketlere karşı mahalle sakinlerinin uyarıldığını ve önlem alındığını belirten Emanet, “Bizler tüm önlemlerimizi aldık. Dileriz ki hiçbir felaket yaşanmadan kış sezonunu atlatalım. Köprü’nün olduğu bölgede menfez çalışması yapılarak olası bir felaketin daha önüne geçilecek. Mahalle sakinlerimizi dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bizlerin her zaman yanında olan ve kısa sürede sorunlarımızı gidermek için çalışma başlatan Karasu Belediyesi’ne bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir