Karasu

Şiddete sessiz kalamayız

 

Bayram tatili nedeniyle Karasu’ya gelerek şiddete maruz kalan Şevval Ö. ile iletişim halinde olduğunu söyleyen CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Kimse şiddete karşı sessiz kalmamalıdır. Gerek CHP Karasu İlçe Başkanı olarak gerekse avukat olarak gerekli tüm desteği Şevval kardeşimize vermeye hazırız” dedi.  

 

KABUL EDİLEMEZ DURUM

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karasu’ya gelen ve hem tacize hem de şiddete maruz kalan Şevval Ö. olayına ilişkin açıklamada bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçede bu tarz olayların yaşanmasının acı verici olduğunu belirtti. Süt, “18 Temmuz akşamı kendini bilmez bir kişinin sözlü taciz ve fiziki saldırısına uğrayan Şevval Ö.’ye telefon ile ulaştım, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Saldırının Karasu halkını da derinden üzdüğünü, kabul edilemez olduğunu belirttim. Gerek CHP Karasu İlçe Başkanı olarak gerekse de avukat olarak gerekli olan tüm hukuki desteği vereceğimi de söyledim. Şevval kardeşimiz saldırının şokundan yeni yeni çıkmaya başlamış ama ağrıları hala devam ediyormuş” diye belirtti.

 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Başkan Süt, “İlçemizin adına kötü bir örnek olan bu fiziki saldırı kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin önemini tekrar ortaya koydu. İstanbul Sözleşmesi’nin siyasi saikler gözetilerek Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iptal edilmesi kendini bilmez şiddet faillerine cesaret verdi, maalesef vermeye de devam ediyor. Her şeye rağmen şiddete maruz kalan tüm kadınlar ve çocuklarımız yalnız olmadıklarını unutmasınlar, şiddete karşı sessiz kalmasınlar” ifadelerini kullandı.

 

ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ

Biz CHP olarak tüm kadınların yanındayız” diyen CHP’li Başkan Aykut Süt, “Geçmişte olduğu gibi bugün özellikle kadın ve çocuklarımıza yönelen şiddetin tam karşısındayız. Yaşamsal öneme sahip bu sorunun ortadan kaldırılması için kadın-erkek ayrımı yapmadan toplumsal beraberlik içinde her türlü şiddete karşı hayır diyerek birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadına ve çocuklara yönelik her türlü şiddetin engellenmesi için toplumsal mekanizmaları harekete geçireceğiz. Yeterli olmasa da mevzuatta yer alan mevcut düzenlemelerin pratikte uygulamasının takipçisi olacağız” sözlerini kullandı.