Gündem

Sıcak yerde yatacaklar

Sıcak yerde yatacaklar

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri asrın felaketi olarak nitelenen depremlerden etkilenen vatandaşlar için uyku tulumu üretimine başladı. Dikilen uyku tulumlarının en kısa sürede depremzedelere ulaştırılması hedefleniyor.

Battaniye olabilecek

Depremde etkilenen vatandaşların en azından sıcak yerde yatabilmeleri amacıyla Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde asrın felaketi olarak nitelenen depremlerden etkilenen vatandaşlar için uyku tulumu üretimine başladı. Uyku tulumlarının en kısa sürede depremzedelere ulaştırılacağını belirten belirten Okul Müdürü Canan Erol, “Tulumları aynı zamanda battaniye olabilecek şekilde ürettik. Depremzedelere fayda sağlamak için gece gündüz demeden elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz” dedi.

Yaralara merhem oluyorlar

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle sürekli istişare halinde olduklarını ve ihtiyaç doğrultusunda çalışmalarını başlattıklarını belirten Erol, “Depremzedelerin hayata tutunabilmeleri için mücadelemiz başladı. Tek derdimiz ülkemizin, aziz milletimizin, bu zor durumuna merhem olabilmek. Başlatmış olduğumuz kampanyada öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin emeği büyük. Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.   Deprem bölgesindeki insanların yaşam mücadelesine destek olmak bizleri gururlandırıyor” ifadelerini kullandı.

 

Öğretmenler ve öğrenciler depremzedeler için uyku tulumu üretiyor