Siyaset

Serbes’çe ziyaret

 

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlık görevini 28 Aralık 2020 tarihinde bırakmasından bu yana yola çıkmış olduğu dava arkadaşlarıyla birlikte çeşitli ziyaretlerde bulunan Ender Serbes, “Toplumun sorunlarını  dinleyip onlarla hasbihal olmaktan mutlu oluyorum” dedi

 

BİLGİ BİRİKİMİ 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun teklifi üzerine Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı olarak atandıktan sonra yapılan ilk genel kurulda rakibine karşı üstünlük sağlayarak İl Başkanı olan ve sonrasında bu partiyle yolları ayrılan Ender Serbes, bağımsız siyasetçi olarak toplumla ilişkilerini devam ettiriyor. 28 Aralık 2020 tarihinde kırgın şekilde Gelecek Partisi başkanlığından ayrıldıktan sonra Sakarya ve ilçelerinde çeşitli meslek guruplarını ziyaret eden Serbes, “Toplumun sorunlarını  dinleyerek bilgi birikimi yapıyorum. İleride nasip olursa bu birikimlerimi bir siyasi çatı altında değerlendirmek istiyorum” diye konuştu.

SİSTEM SORUNU VAR

Gazetemize ziyarette bulunan Ender Serbes maddi ve manevi olarak hiçbir beklentisinin olmadığını belirterek, “Toplumla ilişkilerimi sürdürmekten ve onlarla hasbihal olmaktan mutluluk duyuyorum. Olur ki ileride herhangi bir siyasi oluşum içinde veya bağımsız bir şekilde birikimleri toplumla paylaşmak amacındayım. Son zamanlarda siyasetçilere olan güvensizliğin tavan yaptığı konusunda görüşlerin ağırlık kazandığını yapmış olduğum ziyaretlerde gördüm. Ancak bu sistemin yapısından kaynaklanıyor. Umarım Türkiye’nin geleceğine yarayacak bir sistemle daha ileri seviyelere ulaşırız” değerlendirmesinde bulundu.