KocaaliSakarya

Selin izlerini silmek için canla başla çalışıyoruz

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kocaali’de meydana gelen sel felaketinin ardından bölgede incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi. Başkan Yüce, “Tüm personelimizle eksiksiz bir şekilde uyumadan, dinlenmeden çalışarak felaketin izlerinin çoğunu ortadan kaldırdık. Kocaalili hemşerilerimize ve selin etkili olduğu şehirlerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum” dedi.

 

TALEPLERİ DİNLEDİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bölgede etkili olan yağışın ardından sel felaketi yaşanan Kocaali’de incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ile Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir’in de eşlik ettiği incelemelerde Başkan Yüce, ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi ve bundan sonraki süreçte alınacak önlemler hakkında da bölge halkıyla fikir alışverişinde bulundu. Yaraların hızla sarıldığı bölgede yağışın başladığı ilk andan itibaren 205 araç ve 357 personel aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Demiraçma Mahallesi’nde etkili olan felaketin etkilerini en kısa sürede ortadan kaldıracaklarını dile getiren Başkan Yüce, “Bölgede çalışmalarımız canla başla devam ediyor. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar en kısa sürede yaraları tek tek saracağız” ifadelerinde bulundu.

 

ÇALIŞMALARIN TAKİPÇİSİYİM

Yaşanan felaketten dolayı üzüntü içinde olduğunu söyleyen Başkan Yüce, “Öncelikle bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’in batısında etkisini gösteren olağanüstü yağış karşısında şehrimizde de yaşanan olumsuzluklardan ötürü üzüntü içerisindeyim. Ekiplerimiz Kocaali’de, Düzce’de ve Bartın’da sel çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Yağışın başladığı ilk andan itibaren sürecin yakın takipçisiyim. Elimizden gelenin fazlasıyla vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Yaşanan felaketin izlerini de en kısa zamanda sileceğiz. Ardından devam eden projelerimize yenilerini ekleyerek alacağımız önlemlerle böyle afetlerin bir daha yaşanmaması için mücadele edeceğiz” dedi.

 

GEÇMİŞ OLSUN

Başkan Yüce, “Bölgede mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızla tek tek görüştük. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyemizle yürüttüğümüz ortak çalışmalar ile vatandaşlarımızın hayatını en kısa sürede normale döndüreceğiz. Tüm personelimizle eksiksiz bir şekilde uyumadan, dinlenmeden çalışarak felaketin izlerinin çoğunu ortadan kaldırdık. Bugün de görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti tüm kurumlarıyla, bakanlarıyla, belediye başkanlarıyla ve tüm mensuplarıyla her zaman vatandaşının yanında yer almaktadır. Rabbim afetlerin tekrarını yaşatmasın. Tekrardan Kocaalili hemşerilerimize ve selin etkili olduğu şehirlerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.