Karasu

Şehrin güzellikleri keşfedildi

Şehrin güzellikleri keşfedildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğal güzelliklerinin tanıtımı için düzenlediği gezilere üniversiteli gençler konuk oldu. Öğrencilerin kuzeyde ilk durağı Acarlar Longozu oldu. Ardından Karasu Sahili’nde vakit geçiren öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Tanıma fırsatı buldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin güzelliklerini keşfetme fırsatı sunan turizm ve tanıtım gezileri devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı marifetiyle düzenlenen gezilerle, gençler şehri daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Bu kapsamda son olarak, İlim Yayma Cemiyeti Sakarya yurdunda kalan üniversite öğrencileri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen şehir tanıtım gezilerinin konuğu oldu.

Eğlendiler

Gezi, İl Ormanı Tabiat Parkı ile başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımı ile yepyeni bir görünüme kavuşan İl Ormanı’nda yürüyüş yapan öğrenciler daha sonra şehrin kuzey bölgesine doğru yola çıktı. Öğrencilerin kuzeyde ilk durağı Acarlar Longozu oldu.  Türkiye’nin en büyük tek parça halindeki longozu olan Acarlar’da doğanın tadını çıkaran öğrenciler, eğlenceli dakikalar geçirdi.

Teşekkür etti

Üç bin dönüm alan üzerinde oluşturulan tıbbi ve aromatik bitkilerin yer aldığı Melen Botanik Vadisi’ni ziyaret ettiler. Öğrenciler vadide bitkilerin yetiştirilme sürecine ilişkin yetkililerden bilgi aldılar. Karasu’da Sakarya Nehri’nin Karadeniz’e döküldüğü noktaya yapılan ziyaretin ardından sahilde vakit geçiren öğrenciler, gezi dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Yapılan açıklamada şehir tanıtım gezilerinin devam edeceği belirtildi.

Yapılan açıklamada şehir tanıtım gezilerinin devam edeceği belirtildi.
Öğrenciler Melen Botanik Vadisi’ni ziyaret etti.