Manşet

Seçim için karar haftası

Seçim için karar haftası

31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin adaylar bu hafta kesinlik kazanacak. Ak Parti Sakarya’daki ilçe belediye başkan adaylarını bu hafta netleştirecek. Karasu’da Yeniden Refah adayını ilk açıklayan parti oldu. CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi de adaylarını bu hafta netleştirecek.

Herkes kendi adayıyla

31 Mart Yerel Seçimleri, şimdiye kadar adayların en geç açıklandığı seçim olma yönü ile de tarihe geçecek gibi. Uzun süreden bu yana devam eden ittifak görüşmeleri sonuç vermedi. Her parti kendi adayı ile seçime gidecek. Ak Parti adaylarının belirlenmesinin ardından tüm adaylar sahadaki yerini alacak. CHP, Kocaali’de Mithat Sarı, Karasu’da ise Uğur Büyük ile sahaya çıkacak. İyi Parti Kocaali’de açıkladığı Kemal Din ile devam ederken bu hafta Karasu için de Hasan Sarıoğlu ismi açıklanacak. Yeniden Refah’ta ise adaylar Kocaali’de Recep Erdoğan, Karasu’da Recep Özdemir olarak netlik kazandı.

İttifak umudu

Saadet, Gelecek ve Deva Partileri ise kendi aralarında ittifak görüşmelerine devam ediyor. Eğer bir aksilik olamazsa bu partiler ortak bir isim üzerinde uzlaşı sağlayacak. Daha önce Karasu’da Deva Partisi’nin adayı olarak Abdullah Çatalbaş açıklanmıştı. Ancak Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun’un aday çıkmasına kesin gözü ile bakılıyor. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk ve birkaç partili de Saadet listesinde yer alabilir. Büyük Birlik Partisi henüz yol haritasını netleştirmedi. Milliyetçi Hareket Partisi ise Ak Parti listelerine isim verecek ve seçime Cumhur İttifakı ile girecek.