Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 705

Sabah ezanında kapalı mı

Karasu sahilinde pek çok yere ezan sesi ulaşmıyor. Ezan sesinin ulaşması için megafonlar takılmış durumda. Sahilde yaşayan vatandaşlar megafonlar sayesinde ezan sesi duyabiliyor. Ancak bu megafonların sabah ezanı vaktinde açılmadığı ve vatandaşların sabah ezanı duymadığı iddia ediliyor. Vatandaşları kaygılandıran nokta ise önümüzdeki ramazan boyunca da bu şekilde olursa imsak kesimi işi sıkıntı olacak. Megafonlardan sesin, birilerinin rahatsız olması ve şikayette bulunmasından kaynaklandığı dedikodusu ise bize kadar ulaşmış durumda.

Parkın adını kimse umursamıyor

Karasu’da geçtiğimiz seçim dönemi öncesinde ismi “Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı” olarak değiştirilen Kent Park, o günden bu yana bu isimle anılıyor. Parkın önüne uzunca bir süre tabela koymamakta ısrar eden Karasu Belediyesi yönetimi sonunda “Başbuğ” ismini ihmal ederek üstünde “Alparslan Türkeş Parkı” yazan bir yapıyı parkın güney tarafına koydu. Ancak geçtiğimiz hafta sonu yapılan anonsta anonsu okuyan görevli “Alparslan Türkeş Parkı” demekle yetindi. Milliyetçi Hareket Partisi’ni geçtiğimiz hafta ziyaret edip simit yiyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya bu konunun sorulup sorulmadığını bilmiyoruz. Gerçi bahardan sonra yaz gelmez, gelse de artık fark etmez…

Büyük PM’yi bekliyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Karasu ve Kocaali Belediye Başkan adaylarının netlik kazanması bu hafta yapılması planlanan Parti Meclisi’ne bağlı. Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan PM’nin Genel Başkan Özgür Özel’in ülke dışı ziyareti olması nedeniyle ertelendiği öğrenildi. Özel’in bu hafta da yurtdışına çıkma ihtimali bulunuyor. Bundan dolayı CHP’nin aday açıklaması bir sonraki haftaya kalabilir. Ancak Karasu’da Uğur Büyük’e, Kocaali’de ise Mithat Sarı’ya “Siz aday gibi çalışın” talimatı geldiğini ve bu isimlerin adaylığının garanti gibi olduğunu söyleyebiliriz.

İnci Hendek’te ne yapacak

7 Haziran 2015’te milletvekili seçildikten sonra 1 Kasım 2015’teki seçimde aday gösterilmeyen ve Türkiye Cumhuriyeti’nde en kısa süre milletvekilliği yapan isimler arasında yer alan Ali İnci geçtiğimiz hafta Karasu’da İshak Sarı’nın belediye başkan adayı olacağını ilan etmişti. İnci’nin büyük sınavı ise Hendek olacak. Kendi yerine aday gösterdiği ve geçen dönem Ak Parti’den seçimi BBP’li Turgut Babaoğlu’na kaybeden İrfan Püsküllü şimdi BBP’den aday oluyor. Zira Turgut Başkan MHP’ye geçmiş durumda. Geçen dönem ve hatta bir önceki dönem karşı karşıya olan Ali İnci ve Turgut Babaoğlu bu kez Cumhur İttifakı çatısı altında. İnci’nin eski rakibi Turgut Babaoğlu Ak Parti tarafından destekleniyor. İnci’nin geçen dönem desteklediği İrfan Püsküllü ise şimdi rakip safta yer alıyor. Geçtiğimiz hafta Turgut Babaoğlu’nu makamında ziyaret eden Ali İnci, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş ile birlikte Turgut Başkan’ın elini havaya kaldırdı da… Bakalım o eli havada tutmak İnci’ye ne kadar ağır gelecek…

Özdemir’in listesi

Yeniden Refah Partisi Karasu Belediye Başkan Adayı Recep Özdemir oldu. Özdemir’in Yeniden Refah Partisi’nden aday olacağını defalarca dile getirmiştik. Özdemir’in adaylığının ardından pek çok ismin Yeniden Refah’a başvuru yaparak belediye meclis üyesi olmak istedikleri ifade ediliyor. Recep Özdemir’in liste oluştururken her kesimden seçmeni temsil edecek isimlere yer vereceği konuşuluyordu. Bakalım liste konusunda nasıl bir çalışma yapılacak ve hangi isimler listede yer alacak.