Siyaset

Seçim, gününde yapılmalı

Seçim, gününde yapılmalı

Gündemdeki seçim tarihi tartışmaları ile ilgili açıklamada bulunan İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “14 Mayıs’ta seçimin gerçekleşmesi ülkemizin demokrasisi için de büyük önem taşımaktadır. Seçim, gününde yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Tartışmak doğru değil

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, gündeme gelen 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçim Tarihi ile alakalı görüşünü açıkladı. Sarıoğlu, “11 ilimizde yıkıma neden olan ve hala etkileri tüm ülkede de devam eden deprem sürecinde seçim tarihinin ertelenmesini tartışmak doğru değildir. Ancak ülkemizin genelini etkileyen genel seçimin son açıklanan tarihte olması doğrudur” dedi.

Güncellenen tarihte gerçekleşmeli

Seçimin iktidar ve ortaklarının açıkladığı gibi güncellenen tarih olan 14 Mayıs’ta gerçekleşmesinin, ülkenin demokrasisi için de büyük bir önem taşıyacağını belirten Başkan Sarıoğlu, “85 milyonun kaderini etkileyecek bir seçim, demokratik şartlar altında yapılırken deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecek gerekli önlem ve çalışmaların devletimiz tarafından gerçekleştirileceğinin inancındayız” şeklinde konuştu.

Üzerimize düşeni yapacağız

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “85 milyonun kaderini etkileyecek bir seçim de biz siyasiler, seçimin yapılması için yerelde de genelde de üzerimize düşeni yapacağız. Seçim anayasasında da seçimin ertelenme gerekçeleri belirtilmektedir. Acımız büyük ancak meydana gelen deprem, seçimin ertelenmesi için bir gerekçe değildir” diyerek konuşmasını tamamladı.