Siyaset

Savaş değil, soykırım

Savaş değil, soykırım

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Hamza Uğur, İsrail’in Filistin’deki Gazze el-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalamasının ardından basın açıklamasında bulundu. Uğur, “İsrail çoluk çocuk ayrımı yapmadan katliam yapan İsrail’i şiddetle kınıyorum. Bu savaş değil soykırımdır” dedi.

Şiddetle kınıyorum

İsrail’in Filistin’deki Gazze el-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalamasının ardından basın açıklamasında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Hamza Uğur, “İsrail hava saldırısı düzenleyerek Gazze’deki sivil, çoluk çocuk ayrımı yapmadan katliam yapan İsrail’i şiddetle kınıyorum. Savaş, ülkeler arasında askeri alanda yapılır” diye konuştu.

Sessiz kaldılar

Avrupa ülkelerinin bu katliama sesiz kaldığını belirten Başkan Uğur, “Günümüzde maalesef kendilerini medeniyetten, insan haklarından ve özgürlüklerinden bahseden batılı Avrupa ülkeleri kendi menfaatleri söz konusu olunca acımasızca hastane dahil çoluk çocuk demeden sivil halka yapılan bu katliam karşısında sessiz kalmışlardır” ifadelerini kullandı.

Gereği yapılacak

Açıklamasına devam eden Başkan Hamza Uğur, “Bu bir savaş değildir. Bu bir soykırımdır. Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir. Tüm Müslümanların biran önce birlikte bu vahşete dur demeleri lazımdır. Yetililerimizin bu konuda gereğini yapacağına inanıyorum. Hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum” dedi.