Siyaset

Sarıoğlu cevap bekliyor

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu Belediyesi Başkanı İshak Sarı’ya kamuoyunun da merak ettiğini belirttiği soruları basın yoluyla sordu. Başkan Sarıoğlu, “Aydınlığa kavuşmamız için yetkililerden sorularımızın cevaplarını bekliyoruz” dedi.

 

PARKOMAT SORUNU

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya kamuoyunun da merak ettiğini belirttiği soruları basın aracılığı ile sordu. Yaz ayının gelmesi ile birlikte birçok sorunun ayyuka çıktığını belirten Sarıoğlu, ilk olarak parkomat uygulamasının hukuki yönünün neye dayandığını sordu. Sarıoğlu, “Parkomat adı altında alınan ücretlerden araç güvenliği sağlanabiliyor mu? Çarşı merkezdeki veya pazar yerindeki otopark Karasu merkezi için yeterli mi? Karasu sahili turizm kenti. Bir tane belediyeye ait otopark var mı? Belediyeye ait otopark olmadığı halde otopark ücreti nasıl kesiliyor?” ifadelerini kullandı.

ÜST GEÇİT NEDEN YOK

Karasu Plaj Caddesi’nde yapılan çalışmaların yaz sezonuyla çakışmasıyla birlikte trafik yoğunluğuna da neden olduğunu belirten Başkan Hasan Sarıoğlu, “Bu çalışmalar bu kadar karmaşaya dönmeden önce pandemi kısıtlamalarından neden yapılmadı. Yaz sezonun başladığı dönemde bu çalışmaların sebebi nedir. Madem ki böyle bir çalışma yapıldı proje neden daha düzgün bir şekilde işlenmedi. Mevlana Camii’nin olduğu bölgedeki üst geçidin ışıklar mevkiinde olması daha uygun olmaz mıydı?” şeklinde konuştu. Sarıoğlu, sahil şeridindeki yeni yapılan yol aydınlatma çalışmalarının ne durumda olduğunu da merak ettiklerini söyledi.

NE BEKLENİYOR

Kaldırımların tamamlanmaması nedeniyle vatandaşların trafiğe açık alanda yürümesi ve aydınlatma lambalarının olmamasının da kazalara davetiyede çıkarttığını söyleyen Başkan Hasan Sarıoğlu, “Yeni yapılan sahil projesinde alt yapı çalışması yağan yağışlara yeterli mi? Yeterli ise bir günlük yağmurda 30 santimlik suyun kalmasının sebebi nedir?” dedi. Sarıoğlu, “Sanayi ışıklarından Yenimahalle kavşağına kadar ölüm yolu olarak adlandırılan onlarca maddi hasarlı ve ölümlü kazaya sebebiyet veren yolda neden önlem alınarak daha fazla kazaya sebebiyet vermemesi engellenmiyor? Burada çalışma yapılması için ne bekleniyor” ifadelerini kullandı.

ÖRNEKLERİ MEVCUT

Vatan Caddesi’nin Ankara Caddesi’ne çıkış noktasında neden kavşak bırakılmadı?” diyerek sözlerine devam eden İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Hem Mevlana Caddesi’ndeki esnafın zor durumda bırakılması hem Plaj Caddesi trafiğinin rahatlamasına sebep olmaz mıydı? İki kavşağın birbirine yakın olması gerekçe gösteriliyor. Türkiye’de bunun yüzlerce örneği yok mu?” dedi. Sarıoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Karasu merkez ve sahilde yaptığı çalışmanın haricinde herhangi bir yol çalışmasının yapıp yapmayacağını da hem vatandaş olarak hem de İlçe Başkanı olarak merakla takip ettiklerini ifade etti.

TEHLİKE SAÇIYOR

Karasu’da yağmur yağdığında ara sokaklarda oturan vatandaşlar evlerinden çıkamıyor” diyen Başkan Sarıoğlu, “Havanın iyi olması durumunda da kimse balkonlarında oturamıyorlar. Kışın çamuru yazın tozu vatandaşı artık canından bezdirmiş durumda” dedi. Sahil şeridinde inşaat çalışma yasağının başladığını söyleyen Sarıoğlu, “Sahilde bu yasak varsa Karasu merkezinde neden hayata geçirilmiyor” dedi. İlçedeki sokak hayvanları ile alakalı Belediye’nin herhangi bir hizmeti olup olmadığını merak ettiklerini de söyleyen Sarıoğlu, “Sokak hayvanları merkezde ve mahalle aralarında grup halinde gezerek hem çocukları korkutuyor hem de insanlara saldırarak tehlike arz ediyor” sözlerini kullandı. Sarıoğlu, Başkan Sarı’dan tüm bu sorulara cevap beklediklerini de belirtti. Gülcan Elmalı