Siyaset

Sarıoğlu, “Başkandan tehdit”

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu Belediyesi Başkanı İshak Sarı’nın borçları nedeniyle icra takibine düşen çalışanlarına 6 ay içinde borçlarını kapatmaları için ihtarname gönderdiğini belirtti. Sarıoğlu, “İhtarnamede çalışanların borçlarını ödemediği durumunda işten atılacağı bildirildi” dedi.

 

SİZ DE ACIMA YOK MU

Borçları nedeniyle icra takibine düşen Karasu Belediyesi çalışanlarına 6 ay içinde borçlarını kapatmaları için Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından ihtarname gönderildiğini belirten İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Karasu Belediyesi borçlu olan çalışanlarına gönderdiği ihtarname ile borçlarını ödememeleri durumunda işten atmakla tehdit ediyor. İhtarnamede çalışanların borçlarını 6 ay içerisinde ödememeleri durumunda iş akitlerinin feshedileceği bildirilmiş. Belediye, bu duruma trajikomik bir açıklama yaparak, işçilerin sürekli artan icra dosyalarının belediyeye ciddi bir yük bindirmesini, borç yükünün çalışanın iş verimini düşürmesini, işçilerin aile hayatına yansıyan sorumsuz davranışlarını ve sosyal hayatlarını gerekçe gösterdi. Peki, bu insanlar işlerinden kovulunca borçlarını nasıl ödeyecekler. Kötü günün dostluğu nerede kaldı. Yapılan bu davranış zalimce” dedi.

 

ÇARESİZ BIRAKILIYOR

Koronavirüs salgını sürecinde birçok kişinin icralık olduğunu ve evine ekmek götürebilecek durumu olmadığını belirten Sarıoğlu, “Bu insanlar işten atılırsa borçlarını nasıl ödeyecekler. Borcunu ödeyemeyen çalışanlar zaten sıkıntı yaşıyor onlara bir darbede Karasu Belediyesi vurursa bırakın borcunu ödemeyi evine ekmek getiremez hale gelir bu insanlar. Yapılan bu davranış vebaldir. Bu vebali kim ödeyecek. Bizler bu ülkede çocuklarına ekmek götüremediği için intihar eden onlarca insan gördük, iş bulamadığı için yaşamına son veren gencecik insanlar gördük. Elinizi taşın altına koyun demeyeceğim koymazsınız biliyorum. Fakat elinizi vicdanınıza koymayı deneyin. Ekonomik şartların giderek ağırlaştığı, gelir uçurumunun her geçen gün derinleştiği, fakirin daha da fakirleştiği bu dönemde personelinin yanında olmayan Karasu Belediye Başkanı’nı esefle kınıyorum” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı