EkonomiGündemKarasuKocaaliSakaryaSiyaset

Sarı: Parayı tahsil edeceğiz

Sarı: Parayı tahsil edeceğiz

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yer alan “Olmayan asfaltın parasını istiyorlar” başlıklı haber Karasu Belediye Meclisi’nde gündeme geldi. Belediye Başkanı İshak Sarı, paranın kendilerinden önce tahakkuk ettirildiğini ve tahsilinde ısrarlı olduklarını söyledi.

 

Yasal hak

Karasu Belediye Meclisi’nde Mehmet Çatalbaş’ın gündem dışı konuşmasını yanıtlayan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, bazı mahallelerde asfalt katılım payı ile ilgili tebligatlar gitmesinin normal olduğunu, bunların kendilerinden önceki dönemde tahakkuk ettirildiğini, tahakkuk eden borcun ödenmesinin de zorunlu olduğunu söyledi. Asfalt katılım payının yasal olarak alınması gerektiğini de söyleyen Sarı, bu paranın ödenmesinden başka yol olmadığını söyledi.

Verenlere haksızlık olur

Kendilerinden önceki dönemde borcun tahakkuk ettirildiğini ve çok büyük bir kesim tarafından asfalt katılım paylarının ödendiğini söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bu borcun ortadan kaldırılması ödemeyenlere avantaj sağlar. Ama ödeyenlere alınan paraları geri mi vereceğiz? Çok büyük bir kesim zaten parayı ödemiş. Ödemeyen birkaç kişi kalmış. Onlar da muhtemelen sizin tanıdıklarınız. Buraya taşımanızın gerekçesi de bu” ifadelerini kullandı.

İshak Sarı asfalt katılım paylarından tahakkuk edenlerin ödenmesinin zorunlu olduğunu söyledi.
Haber geçtiğimiz hafta gazetemizde bu şekilde yer almıştı.