KocaaliSpor

Turnuvanın şampiyonu belli oldu

 

Kocaali Açmabaşı Mahallesi’nde düzenlenen Şehit Mehmet Sarı Voleybol Turnuvası’nda oynanan final maçında Kocaali Hakan Foto, Akçakoca Yenice’yi 3-1 yenerek turnuvada şampiyon oldu.   

 

KUPALAR TESLİM EDİLDİ

Kocaali Açmabaşı Mahallesi’nde düzenlenen Şehit Mehmet Sarı Voleybol Turnuvası, oynanan final maçıyla sona erdi. Finale kalan Kocaali Hakan Foto ve Akçakoca Yenice takımları kıyasıya mücadele verdi. Mücadele 3-1 Kocaali Hakan Foto’nun üstünlüğü ile sona erdi. Turnuva birincisi olan Kocaali Hakan Foto Voleybol Takımına şampiyonluk kupasını Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı takdim etti. İkinci olan Akçakoca Yenice Voleybol Takımı’na ise kupasına Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yılmaz verdi.

 

ŞİRİN TEŞEKKÜR ETTİ

Organizasyon komitesi adına konuşan Kocaali Açmabaşı Mahallesi Muhtarı Ali Şirin, final maçı öncesi yaptığı konuşmada, “Bu turnuvayı tertiplerken İlçe Belediye Başkanımız Ahmet Acar, Sakarya Hemşinliler Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Nurettin Hakan Özgül, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz ve Akçakoca Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Aydın’a teşekkür ediyorum. Ayrıca mahallede yapılan turnuva süresince desteklerini hiç aksatmadan sürdüren Açmabaşı Mahallesi halkına ve ilçemiz mahallelerinin sporsever halkına, komşu ilçelerimizden gelerek turnuvamıza renk katan misafirlerimize ve turnuva süresince ve her zaman yaptıkları haberlerle kamuoyunu bilgilendiren basın mensuplarına da teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

 

KARDEŞLİK KAZANDI

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise, “Türkiye’mizin hiçbir köyünde kolay kolay bulamayacağımız yoğun bir katılım ve zirveye çıkan bir coşku, sevgi ve kardeşlik havasını doyasıya soluduk. Seyircinin yarısı takımlarını desteklemek üzere Akçakoca-Yenice köyünden gelmişti, diğer yarısı da, misafir takıma jest olsun düşüncesiyle Yenice Köyü takımını destekledi. Sonunda dostluk ve kardeşlik kazandı ama 16 takımın katıldığı turnuvanın şampiyonu, maçı 3-1 alan Kocaali Hakan Foto oldu. Takımımızı tebrik ederken, bu güzel organizasyona emek veren başta Muhtarımız Ali Şirin, Meclis Üyemiz Batıkan Zorbey Turgut, Ramazan Serhoş ve tertip komitesi üyeleri, Sakarya Hemşinliler Kültür Derneği Başkanı Nurettin Hakan Özgül, sponsor firmalar, katılımcı takımlar ve başından itibaren coşkulu bir şekilde müsabakaları takip eden hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Acar, kendileri yalnız bırakmayan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve siyasi parti temsilcilerine turnuvaya gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. Kocaali Açmabaşı Mahallesi Şehit Mehmet Sarı Voleybol Turnuvası’nda dereceye giren takımlara komşu ilçe belediye başkanları kupalarını verdi. Turnuva Hemşin halk oyunları gösterisiyle son buldu.