Karasu

Anma programı düzenlendi

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6’ıncı yıldönümü kapsamında Karasu’da anma etkinlikleri programı düzenledi.  

 

DUALAR EDİLDİ

Hain darbe girişiminin 6’ıncı yıldönümünde Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Cuma günü Karasu’da bir dizi program düzenlendi. Etkinlikler sabah saat 10.00’da ilçe protokolünün Merkez Mezarlığı’ndaki şehit mezarlarını ziyareti ile başladı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkan İshak Sarı ve ilçe protokolü şehit mezarlarını ziyaret ederek dua etti. Mezar ziyaretinin ardından 15 Temmuz şehidi İhsan Yıldız’ın kayınpederi Osman Bektaş, 15 Temmuz Gazisi Servet Başaran’ın annesi Gülten Hatipoğlu’nu ve 15 Temmuz Gazisi Ali Ayran ziyaret edildi.

 

RESİM SERGİSİ

Ziyarette Gazi Ali Ayran, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’ya plaket taktim etti. Düzenlenen ziyaretlerde Din Hizmetleri Uzmanı Seyfettin Sevinç ve İrfan Bulut, Kur’an okuyarak dua etti. Anma programı kapsamında öğlen namazı öncesi Merkez Camisi’nde Mevlid-i Şerif okundu. Kaymakam Helvacı ve Başkan Sarı, protokol üyeleri ile birlikte Merkez Camisi’nde düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı. Camideki programın ardından ise Karasu protokolü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen 15 Temmuz konulu resim sergisini gezdi. Sergide duygu dolu anlarda yaşandı. (HABER: Bahar Kaya)