Spor

Şampiyona selam durun

2. Amatör Küme’de Kuzey Grubu’nu lider tamamlayan 1967 Karapınarspor, Play Off’ta da büyük başarı elde ederek şampiyonluk ipini göğüsledi. Play Off’ta oynadığı ilk iki maçı kazanan kırmızı-siyahlılar son maça gerek kalmadan 1. Lig biletini aldı.
Büyük başarı
Uzunca bir aradan sonra geçtiğimiz yıl ilk kez liglere katılan 1967 Karapınarspor, kurulduğunun ikinci yılında 1. Lig’e yükselerek büyük bir başarı elde etti. Kuzey Grubu’nu lider olarak tamamlayan kırmızı-siyahlı ekip gruplardaki ilk maçında Karasu 1933’e kaybettikten sonra hoca değişikliğine giden ve Orhan Baki yönetiminde çıktığı maçları kazanmasını bildi. Sırası ile Kusça’yı 5-2 yenen Karapınar ekibi, Söğütlü Kale’yi 4-1 ile geçti. Adatepe’ye 1-0 galip gelen kırmızı-siyahlılar, Kozluk maçından da 4-1 önde ayrıldı. Grup maçlarında son olarak Kuyumculu ekibi ile karşılaşan Karapınarspor liderlik maçını da 3-1 kazandı ve Play Off’a büyük bir avantajla katıldı.
İki maçta iş tamam
Play Off müsabakalarında üç maç yapacak olan Karapınar ekibi ilk karşılaşmayı Ferizli Şehir Stadı’nda Sakarya Karadeniz ekibi ile oynadı. Müsabakadan 2-1 galip ayrılan Karapınar ekibi Play Off’a tam istediği gibi kayıpsız başladı. İkinci maçında ise hafta sonu Sapanca Sahası’nda Karapınar’ın rakibi Pamukova ekibi Kemaliye oldu. İlk maçın morali ve 1. Amatör Küme motivasyonu ile sahaya çıkan kırmızı-siyahlılar maçın ikinci yarısında 10 kişi kalmasına rağmen, ilk yarıda Ömer Faruk Tiryaki’nin attığı golle 1-0 galip gelmesini bildi. Bu sonuçla Karapınar ekibi son maçı beklemeden ve rakiplerini umursamadan 1. Amatör Küme’yi garantilemiş oldu.
O gece uyku yok
Uzun bir süre sonra elde edilen sportif başarı sonrasında Karapınar Mahallesi’nde büyük sevinç yaşandı. Sapanca’dan müjdeli haberle dönen futbolcular ve teknik ekip mahallede büyük coşku ile karşılandı. Gece boyu sosyal medya ve mahallede büyük coşku yaşandı. Sporcular ve mahalle halkı sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla sevinçlerini paylaştı. Takımın kurulduğu dönemde spor camiasında Karapınar’ın ciddiye alınmadığını söyleyen Gürkan Soykan, elde edilen başarıda pay sahibi olan herkese minnettar olduklarını söyledi. Soykan bundan sonra üstlendikleri sorumluluğun farkında olduklarını ifade etti.
Yanıtı sahada veririz
Kendilerine yöneltilen eleştiriler karşısında sessiz kaldıklarını, kendilerinden başarısızlık bekleyenlere de en iyi cevabı sahada verdiklerini söyleyen Başkan Soykan, “İmkansızlıklar ve engellemeler, küçük görmeler sporun doğasında olan şeyler. Biz yapıcı olan eleştirileri alıp başımızın üstüne koyduk. İyi niyetten uzak eleştirilere de en güzel yanıtı sahada oyuncularımız verdi. Yakalanan birlik ortamını devam ettirip 1. Amatör Küme’de Karapınar’ı eski özlenen günlerine geri döndürmeyi planlıyoruz. Tüm oyuncularımızı, teknik ekibimizi, yönetici arkadaşlarımızı ve bizi yalnız bırakmayan taraftarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

spo