Sakarya

SAMEK, yetenekleri keşfediyor

SAMEK, yetenekleri keşfediyor

SAMEK’in hünerli elleri yıl boyunca hazırladıkları eserler Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Yılsonu Sergisi” ile tüm Sakarya’nın beğenisine sunuldu. Açıklamada bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Yeteneklerinin farkında olmayan vatandaşlarımızın yeteneklerini SAMEK kurslarımızla ortaya çıkartarak umut oluyoruz” dedi.

Hanımlara umut oluyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Kurs Merkezleri’nde yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin hazırladıkları eserler Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Yılsonu Sergisi” ile halkın beğenisine sunuldu. Serginin açılısında konuşma gerçekleştiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Yeteneklerinin farkında olmayan vatandaşlarımızın yeteneklerini SAMEK kurslarımızla ortaya çıkararak umut oluyoruz. Özellikle ev işlerinde bunalan ve sosyal aktivite arayan ev hanımlarımıza ışık oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakarya bambaşkadır

892 eserle 2022-2023 yılı eğitim dönemini tamamladıklarını söyleyen Yüce, “Emeği geçen tüm kursiyerlerimizi ve usta öğreticilerimizi tebrik ediyorum. Şehirlerin Şehri olan Sakarya’mız, yeşili, mavisi, doğal güzellikleri, su kaynakları, Longozu, gölleri, kaplıcaları, yaylaları, dereleri, sahilleri ve insanları ile bambaşkadır. Bizde Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bu güzel şehrimiz için turizmden kültüre, eğitimden sanayiye, spordan tarıma kadar farklı birçok alanda projeler üretiyor, gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Birçok branşta hizmet

Konuşmasına devam eden Başkan Yüce, “2004 yılında 2 Merkez, 8 branş ve 400 kursiyerle hizmete başlayan bu projeye bugün baktığımızda 106 bin 954 kursiyerimizin eğitim aldığını görüyoruz. Giyim teknolojilerinden el sanatlarına, dil eğitimlerinden bilgisayar eğitimlerine, mutfak eğitimlerinden güzel sanatlara, kadın kooperatiflerinden hediyelik ürünlere kadar pek çok branşta hizmet sunuyoruz. Eğitim konusunda da birçok proje yürütüyoruz. STK’larla iş birliği yaparak çalışmalarımıza devam ediyor” diyerek konuşmasını tamamladı.