EğitimKarasu

Sakarya’dan iki okula ziyaret

 

Sakarya İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Recai Yörük, Karasu’yu ziyaret etti. Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Doğan, “İki okulumuzda fabrika gibi çalışıyor. Bu da bizi gururlandırıyor” dedi.

 

OKULLARIMIZ ÜRETEN OKULLAR

Karasu ziyaretine Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden başlayan Adem Doğan, “Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okulumuza sipariş ettiği yaklaşık bin 500 pota ve masa tenisi vardı. Buraya gelme sebebimiz bunların kabulünü sağlamaktı” dedi.  Doğan, “Mesleki ve Teknik eğitim okullarımız üretimi gaye ve hedef edinmiş okullarımızdır. Bu sayede gençlerimiz hayata bir adım önde başlıyor. Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her gün yaklaşık 5 bin kişilik sıcak yemek çıkarıyor. Okullarımız üreten okullar. Bu üretimden öğretmen ve öğrenciler de pay alıyor. Bu etken de öğrencilerimiz için büyük önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

 

OKUL SIRALARINDAN İSTİHDAMA

Sakarya İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Recai Yörük’e Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni gezdikten sonra okulda çıkan yemeklerden ikram edildi. Doğan, “Okul sıralarından istihdama uzanan bu yolculukta hem eğitim alanında hem de üretim anlamında büyük başarılar elde ediyoruz” dedi. Adem Doğan, “Okulda tecrübe kazanan öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da bunun kolaylığını yaşıyor. Yapılan bu üretimlerden döner sermayeden asgari ücret kadar para kazanılabiliyor. Öğrenciler böylelikle üretim alanında çalışmaya teşvik ediliyor” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)