Kocaali

Sahilde sıkı denetim

 

Kocaali sahilinde geçtiğimiz hafta içi yasak olan av araçlarına ve usulsüz avlanma faaliyetlerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde çok sayıda av malzemesine el konuldu.

 

EL KONULDU

Kocaali İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik ve Emniyet Timi Komutanlığı (Saget-31) ekipleri tarafından Kocaali Sahilinde yasak olmasına rağmen kullanılan av araçlarına ve uygunsuz balık avcılığına yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde 150 ile 500 metre arasında değişen uzunluklarda 7 adet sahipsiz misina, iplik ve ığrıt ağı tespit edildi. Ekipler tarafından sudan çıkarılan ağlara ve çeşitli av malzemelerine el konuldu. Konu ile ilgili konuşan Kocaali İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burak Bilgin denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini söyledi.

CEZA UYGULANACAK

Sürdürülebilir balıkçılığın devamının sağlanması için istihsal alan içerisinde bulundurulması yasak olan ağlar konusunda uyarıda bulunan Kocaali Tarım ve Orman Müdürü Burak Bilgin, çeşitli nedenlerle suda yırtılan veya kaybolan bu ağların hayalet ağ görevi görerek hem deniz kirliliğine neden olduğu hem de sualtı ekosisteminde hayalet avcılığa sebebiyet vererek bir çok canlı türünün ölümüne neden olduğunu belirtti.  “Bu nedenle yasak av araçlarını bu şekilde kullanan ve bulunduran vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerekiyor” diyen Bilgin, sahiplerinin tespit edilmesi halinde idari para cezası uygulanacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir