Spor

Sahil 1 attı 3 aldı

 

Cumartesi günü Karasu Şehir Stadı’nda iki kuzey takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan tek golle gülen taraf Kocaali Sahilspor oldu.

 

Süper Amatör’ün üçüncü haftasında Karasu Güvenspor ile Kocaali Sahilspor, Karasu Şehir Stadı’nda karşı karşıya geldi. Maç öncesi, Bartın’daki maden kazasında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Karşılaşmaya konuk ekip atak başladı ve pozisyonlar buldu. Güvenspor kalecisi Fatih, Kocaali ekibine izin vermedi. Bu atakları kesen Güvenspor, rakip kalede etkili olmaya başladı fakat bu pozisyonlardan yararlanamadı. Sahilspor, dakika 33’te Ali Şükrü’nün ayağından gelen golle karambol pozisyonunda 1-0 öne geçti. İlk yarı atılan tek golle sona erdi. İkinci yarıya kontrollü başlayan iki takımda kalelerde gol aradı. Dakikalar 63’ü gösterdiğinde oyuna ikinci yarı giren Güvensporlu Rıdvan, hakem tarafından direk kırmızı kartla oyun dışı bırakıldı. Bu dakikadan sonra sahada 10 kişi kalan Güvenspor, oyundan düşse de Sahilspor bir türlü ikinci golü kaydedemedi. Dakika 80’de yeşil-beyazlı ekipten Sinan kırmızı kart görerek takımını 9 kişi bıraktı. Dakika 90’da ise golün sahibi Sahilspor’dan Ali Şükrü kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Karşılaşmada ilk yarıda atılan tek golle sona ererken Kocaali Sahilspor üç puanın sahibi oldu. Maç sonunda her iki yönetimde birbirlerine başarılar dilerken hakemlerin bu kadar basit kart vermemesi gerektiğini belirttiler. (HABER: Ramazan Marmara)

 

Saha: Karasu Şehir Stadı

Hakemler: Eyüp Ensar Kurt**, Berkay Aykın**, Musa Öner**

Karasu Güvenspor: Fatih**, Baran**, Sinan (KK), İlhan**, Tarık**, Abdulsamet**, Tugay**, Muhammet**, Talha**, Onur** (Emircan**),Yasin** (Rıdvan (KK))

Antrenör: Oğuz Bak

Kocaali Sahilspor: Onurcan***, Raşit***, Ulaş***, Oğuzhan***, Enes***, Armağan***, Talha*** (Sefacan***), Selim*** (Serkan***), Muzaffer***, Ali Şükrü (KK)

Antrenör: Uğur Tarakçı

Goller: Dk. 33 Ali Şükrü (Kocaali Sahilspor)

Kırmızı Kart: Dk. 63 Rıdvan, dk. 80 Sinan (Karasu Güvenspor), dk. 90 Ali Şükrü (Kocaali Sahilspor)